Leto sa nezadržateľne blíži, preto je dobré začať uvažovať nad výberom dovolenkového miesta a rezerváciou termínu už teraz. Ceny zájazdov sú viac než priaznivé a možností, kam vycestovať, je neúrekom. Cestovné kancelárie ponúkajú vo svojich katalógoch a na webových stránkach rozličné destinácie – menej známe, ale aj vychytené lokality. Záleží len na vás, či chcete dovolenku stráviť na pláži, alebo preferujete aktívny oddych vo forme športového vyžitia či učenia cudzieho jazyka.

Dovolenka Grécko. Ostrov Thassos mnohí nazývajú aj rajom na zemi. Už roky rokúce nosí lichotivú prezývku “Zelený smaragd”. Prečo je to tak? Môžu za to kvitnúce údolia, životadarné slnko, preslávené grécke víno, chutné olivy či voňavé pínie? Alebo si získal obľubu dovolenkárov pre svoje striebristé pieskové pláže a priezračné Egejské more sýtomodrej farby? Faktom zostáva, že na ostrove je čistý vzduch a more je lemované nádhernými plážami s tým najjemnejším pieskom. Vynikajúce jedlo a množstvo historických pamiatok na ostrov každoročne prilákajú húfy zvedavých turistov.

Dovolenka Taliansko. Taliani sa môžu právom hrdiť troma prekrásnymi ostrovmi. Sardínia patrí medzi najkrajšie európske destinácie. Zážitkom na celý život je dozaista návšteva Sicílie, na ktorú sa možno dostať trajektom alebo vlastným autom. Napoleonov ostrov Elba je krásny v každom ročnom období. V lete láka priezračnou morskou vodou, hrejivým slnkom a zelenými krovinatými úbočiami. Na jar je posiaty rozkvitnutými kvetmi, v jesennom období Elbu navštevujú predovšetkým milovníci dobrého vína. Obľúbené oberačky hrozna, potápanie, golf, jazda na koni, plachtenie, turistika, ale aj návštevy historických miest, ako sú Florencia, Benátky a Pisa – svoj pobyt na Elbe si okrem leňošenia na pláži môžete spríjemniť mnohými bočnými aktivitami.

Ubytovanie Krk. Vzdialenosťou od Slovenska najbližší ostrov Chorvátska patrí medzi najväčšie ostrovy Jadranu. Krk je slovenským turistom naozaj na dosah – s pevninou ho spája most, takže nie je nutné využiť na prepravu trajekt. Množstvo romantických zálivov s priezračnou morskou vodou a pieskovo-kamienkovými plážami sú lákadlom pre mladých ľudí, rodinky s deťmi aj seniorov. Ostrov Krk totiž ponúka rekreačné aktivity na mieru pre každú vekovú kategóriu: k dispozícii sú detské ihriská, športoviská aj lodné exkurzie na vzdialenejšie miesta. Pri návšteve Krku určite nevynechajte prehliadku niektorého z historických miest – stredoveké mestečko Vrbnik na juhovýchodnom pobreží či hlavné mesto Krk so zaujímavou katedrálou rozhodne stoja za pozretie!