Jar na Štrbskom Plese prináša vynikajúcu lyžovačku i ochranu pred alergiami

 

Nastupujúca jar je ideálna pre pobyt na Štrbskom Plese. Nielenže si vychutnáte jarnú lyžovačku za znížené ceny, ale ak ste alergik, tak sa vyhnete aj nástupu kvitnutia agresívnych jarných rastlín, ktoré práve vtedy nasadzujú v nížinách k svojmu bujneniu. Nezanedbateľný je aj čistý vzduch bez smogu, prachu a sadzí, aký v nížinách nebude k dispozícii ešte dlho. Jarné opaľovanie vám pri správnom použití ochranných krémov zabezpečí vitamín D a vytúžené sfarbenie pokožky. Navyše pri pobyte vo vyhľadávanom rodinnom štvorhviezdičkovom Hoteli Solisko si vychutnáte špeciality tunajšej kuchyne Al Lago s tradičnou talianskou kuchyňou, doplnenou o slovenské špeciality.

Manažérka Hotela Solisko Katarína Kaňová hovorí: „Tešíme sa na všetkých hostí, vrátane alergikov. Naše izby sa dajú vzájomne prepojiť na takzvané rodinné, v ktorých je priestor pre samostatnosť detí, ale aj súkromie rodičov. V hotelovej reštaurácii Al Lago si vie vybrať každý, dokonca aj deti, ktoré majú inak problémy s reštauračnou stravou. Ponúkame návštevníkom tradičnú taliansku kuchyňu, doplnenú o slovenské špeciality. V ponuke máme aj pravú taliansku pizzu, používame na ňu iba taliansku múku a originálne čerstvé prísady. Jedálny lístok obsahuje aj širokú ponuku jedál vhodných pre celiatikov. Pokiaľ sú hostia alergickí na nejaké potraviny, musia nás včas upozorniť a my sa potom snažíme pripraviť im jedlá bez príslušných alergénov. K dispozícii máme aj detskú miestnosť, ktorá je priamo pripojená k reštaurácii. Kým sa deti hrajú, rodičia sa môžu v kľude najesť.“

V súčasnosti do konca marca 2018 ponúka Hotel Solisko ešte aj akciové zážitkové pobyty s benefitmi za zvýhodnené ceny. Medzi zážitkové pobyty patrí Lyžovačka na Štrbskom Plese, Rodinná lyžovačka a oddych, Relax a Reset (platia do 28. 3. 2018), ale aj pobyty ako Svadobný deň a Darčekové pobyty na mieru – ktoré platia celoročne a náplň pobytu je podľa želania návštevníkov. Okrem toho sa v hoteli môžu konať aj firemné podujatia. Zaujímavosťou je BOOTCAMP Slovakia pri Štrbskom plese (balíček do 15 osôb), ktorý ponúka poriadny športový zážitok vo forme “team building HARD” priamo na brehu Štrbského plesa – je to funkčný tréning s konceptom armády USA a pod dohľadom skúsených trénerov.

Pri všetkých typoch týchto akciových pobytov majú hostia do konca marca k dispozícii lyžovanie, bežkovanie, sánkovanie a oddych priamo pri Štrbskom plese. Lyžiarska sezóna tu zvykne trvať do Veľkej noci. Hotel pri zážitkových pobytoch celoročne poskytuje ubytovanie v štandardných izbách, raňajky formou bufetového stola, večere formou 4 chodového menu, vstup do hotelovej Wellness zóny, 30 minútovú masáž podľa výberu na osobu, WiFi internetové pripojenie, parkovanie na hotelovom parkovisku. V sezóne aj možnosť zakúpenia ski pasu so zľavou a bezplatný ski bus až k vlekom. Pri Lyžovačke na Štrbskom Plese je cena za pobyt pre 2 osoby 390 eur.

Rodinná lyžovačka a oddych znamená, že aj s deťmi si viete oddýchnuť a užiť si lyžovačku na Štrbskom plese. Cena za noc pre 2 dospelé osoby a 2 deti je 195 eur, ponuku je možné využiť v termíne do 28. 3. 2018. Ubytovanie v rodinných izbách pre 4 osoby je na minimálne 3 noci, Okrem bežných benefitov platiacich pre všetky zážitkové pobyty je tu naviac 15% zľava na výber menu alá carte reštaurácie Al Lago, animácie pre deti v detskom kútiku hotela, možnosť zakúpenia skipasov pre celú rodinu so zľavou. Pre deti hotel zabezpečí všetko potrebné na lyžovanie – inštruktora, výstroj, odvoz, stravu a dohľad kým rodičia lyžujú (za doplatok). Relax a Reset má akciovú cenu za noc pre 2 osoby 145 eur. Okrem vymenovaných benefitov pre akcie zahŕňa aj Welcome drink na privítanie, 15% zľavu na výber ala carte reštaurácie Al Lago a súkromnú vírivku s občerstvením.

Rodinný Hotel Solisko je situovaný priamo na brehu Štrbského Plesa, v nadmorskej výške 1400 metrov. Vznikol po rekonštrukcii spred niekoľkých rokov v bývalom liečebnom dome Solisko. Môžu sa v ňom ubytovať všetci, ale ideálny je pre rodiny s deťmi, aj telesne postihnutých. Vyhľadávajú ho alergické deti, aj dospelí alergici počas celého roka. Najlepšie však vtedy, keď u nich doma kvitnú rastliny, na ktoré sú citliví. Svieži vysokohorský vzduch má správnu vlhkosť, je obohatený kyslíkom a silicami ihličnanov.

Hostia majú možnosť zjazdového lyžovania na Solisku aj počas skorej jari. Jarná lyžovačka trvá zhruba do Veľkej noci. Na Štrbskom Plese je k dispozícii dva a pol kilometrový bežecký okruh, kým sa neroztopí sneh. Zjazdovka je od hotela vzdialená niekoľko stoviek metrov. Vo všeobecnosti je aj predĺžená zima na Štrbskom Plese pre rodičov s deťmi veľmi atraktívnou a to aj pre istotu snehu na lyžovanie, sánkovanie, či stavanie snehuliakov.

,,Hotel má vlastný skibus pre bezplatný odvoz klientov priamo k nástupišťu lanoviek a späť. Ocenia to hlavne klienti s malými deťmi, keď po zavolaní mobilným telefónom po nich do 5-10 minút príde mikrobus priamo pod svah Soliska. Kto zažil, aké je to, keď je dieťa mokré, unavené, hladné, či už má všetkého dosť, ten si nevie vynachváliť rýchlu dopravu na zavolanie do pohodlia a tepla hotelovej izby so zázemím. Navyše ubytovaní majú so zľavou skipas platný v celých Vysokých Tatrách. Lyžiarske strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso prinášajú lyžiarom kvalitnú lyžovačku spolu až na 24 km zjazdových tratí. Deti môžu naučiť správne lyžovať profesionálni inštruktori lyžiarskych škôl. Na Štrbskom Plese môžete využiť služby požičovní lyží, snowboardov, ski – servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov,“ konštatuje K. Kaňová.

Výhľady na zasnežené tatranské vrcholy lákajú turistov aj v zime a na jar. Sprístupnených je niekoľko turistických chodníkov k 12 vysokohorským chatám. Na obľúbený Hrebienok, Solisko, Skalnaté pleso a Lomnický štít turistov pohodlne vyvezú lanovky. Na túru po zasneženom chodníku je zo Štrbského Plesa vhodný Vodopád Skok v Mlynickej doline. Napája ho potok Mlynica, ktorý padá z výšky 100 m. Dĺžka samotného vodopádu je 25 m a je to najvodnatejší vodopád Vysokých Tatier. Najdlhším vodopádom Vysokých Tatier je Kmeťov vodopád, s dĺžkou 80 m, ktorý sa nachádza v doline Nefcerka. Čas na túry je vhodný prakticky po celý rok – s výnimkou nepriaznivého počasia. Dovolenku spestrí aj pobyt v aquaparku. Na výber je 25 km vzdialené Aquacity Poprad, alebo 48 km vzdialená Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši.

Viac informácií je na: www.hotelsolisko.sk, tel.: +421-52-4262800
e-mail: hotel@hotelsolisko.sk,  rezervacie@hotelsolisko.sk