Výletníci veľmi radi v Terchovej víkendy. Veľkou výhodou je, že je ľahko dostupná, obklopená krásnou prírodou Malej Fatry a ponúka široký výber aktivít. Výletník si môže vybrať turistiku rôznej náročnosti, navštíviť wellness, alebo okolité hrady.

Pri krátkom víkendovom pobyte Vám môžeme len odporučiť pobyt v Apartmánoch Skalka v Terchovej. Majú skvelú pozíciu a poskytujú pohodlie a zázemie pre výlety. Každý apartmán ma dobre vybavenú kuchyňu a vlastnú priestrannú kúpeľňu. V kuchyni si môžete pripraviť hocijaké jedlo. Netreba ani nosiť zásoby z domu. Supermarket Lidl je len päť minút vzdialený.

Apartmány sú pohodlne zariadené. Dva majú vlastnú terasu. Záhrada s otvoreným ohniskom a altánkom s grilom je k dispozícii každému. Hneď vedľa nej tečie potok, kde sa dá schladiť pivo ku grilovaniu. Pri väčšej skupine sa môže zapožičať aj kotlík na guláš.

Ďalšou výhodou je, že autobusová zastávka Terchová, Mlynec je len dve minúty od Apartmánov Skalka. Môžete si nechať auto vo dvore a do Vrátnej doliny alebo k Jánošíkovým dieram sa odviezť autobusom. Budete si môcť flexibilnejšie upraviť trasu a po túre si dopriať vychladené pivko v niektorej Terchovskej krčmičke.

Nápadov na výlety a trasy je mnoho, len aby Vám víkend na to stačil. Ak sa rozhodnete pre Terchovú, radi Vás ubytujeme v Apartmánoch Skalka.