Zážitkové lety patria do skupiny veľmi príjemných zážitkov, ktoré obľubujú nielen nadšenci adrenalínového napätia ale aj tí, ktorí milujú nádherné výhľady, pokojnú atmosféru a slobodu v oblakoch. Veľa záujemcov o zážitkový let tento nezabudnuteľný zážitok daruje a premení ho na úžasnú spomienku, ktorá má pre mnohých vyššiu hodnotu ako hmotný dar.

Z kokpitu lietadla získate výhľady, ktoré Vás očaria, pohltia a vezmú Vám dych. Svet z vtáčej perspektívy dáva bezhraničnú slobodu, možnosť zabudnúť na problémy a radosť z krásy okolo. Všetko sa začína zakúpením a následnou rezerváciou termínu letu

Na letisku Vás očakáva pilot, ktorý Vás prevedie letiskovou kontrolou. Ak budete mať pri sebe občiansky preukaz, bude to vporiadku. Vzhľadom na to, že je to colný priestor a letisko je zároveň schengenským letiskom je kontrola povinná. Nemusíte sa však obávať jedná sa o krátke úkony zo strany letiskových pracovníkov.

Po kontrole sa s pilotom presuniete na apron k lietadlu. Čaká Vás krátka inštruktáž a dôležité informácie ohľadom správania sa počas letu. Prezriete si kokpit lietadla a oboznámite sa s ním. Bezpečnosť je pre nás jednou z hlavných priorít, preto sa o naše lietadlá starajú odborníci a technici, ktorí neustále sledujú jeho letovú spôsobilosť.

Po usadení sa v lietadle sa pripútate pásom a pilot uzatvorí kokpit lietadla. Štartujeme. Pilot komunikuje s riadiacou vežou, ktorá mu povolí vstup na vzletovú dráhu a následný odlet. Vám neostáva už nič iné, iba si užiť tento krásny zážitok.