Každý jeden z nás si z času na čas potrebuje vytlačiť nejaký dokument. Niekto častejšie, niekto menej často. Práve touto skutočnosťou by sme sa mali riadiť aj pri výbere tlačiarne. Ak patríte medzi ľudí, ktorí netlačia často a aj to len v malom množstve, bude pre vás vhodná atramentová tlačiareň.

Atramentové náplne do tlačiarní vás síce môžu vyjsť drahšie ako laserové, ale ušetríte nemalé peniaze pri samotnej kúpe tlačiarne a zároveň sa môžete spoľahnúť na kvalitnú tlač. Kvalitné tonery zaručia sýtosť farieb, čo je obzvlášť dôležité, ak chcete na svojej tlačiarni tlačiť aj fotografie a obrázky. Ak vám na kvalite tlače až tak nezáleží, lacné tonery do tlačiarní môžu vyriešiť vašu dilemu s financiami. Musíte si však byť vedomí toho, že kvalita tlače sa pravdepodobne zníži, ale pre užívateľov, ktorí používajú tlačiareň na bežnú tlač dokumentov sú úplne dostačujúce.

Atramentové cartridge sa dajú kúpiť vo väčšine obchodov s elektronikou a počítačovým príslušenstvom, prípadne sa môžete rozhodnúť pre nákup na internete. Ak si objednáte náplne do tlačiarní z e-shopu, ušetríte čas a kuriér vám prinesie vašu objednávku až domov. Stačí, aby ste poznali model svojej tlačiarne a môžete vyberať podľa svojich finančných možností.