Keramické rodinné domy. Rýchla, ekologická a energeticky úsporná stavba Vášho rodinného domu.

Premýšľate o stavbe vlastného rodinného domu? Na trhu je momentálne množstvo technológií a spôsobov výstavby. Na výber máte od tradičných, murovaných stavieb, až po montované drevodomy. Hlavnou výhodou montovaných rodinných domov je predovšetkým čas výstavby, keďže väčšina prefabrikátov sa robí priamo vo výrobe a na pozemku sa len montujú.

Takýmto spôsobom sa viac menej dá dosiahnúť aj vyššia kvalita dielcov, keďže sú vyrábané pod strojovým dohľadom. Drevodomy majú však aj svoje nevýhody, ktoré poniektorým a aj mne osobne prekážajú. Je to napríklad neustále tzv. pracovanie dreva a zvuky, ktoré pritom materiál vydáva. Rovnako tak Vám môže vadiť aj samotná konštrukcia, pokiaľ nedôverujete drevu a obavy z pevnosti samotnej stavby.

Dom Je DOMOV Vám ponúka kombináciu týchto dvoch systémov výstavby domu. Pevnosť a materiál ako pri tradičnej murovanej stavbe a rýchlosť a kvalitu výstavby domu ako pri drevodomoch. Ponúkame Vám tzv. keramické rodinné domy.

Keramické domy sa skladajú z prefabrikátov z ľahkého keramického betónu LIapor, ktorý má pevnostné hodnoty klasického betónu, pričom je ľahší, ma vynikajúce zvukovoizolačné vlastnosti a pri použití správneho spôsobu zateplenia aj vynikajúce energetické hodnoty. Samotný materiál je priedušný a v dome zabezpečuje príjemnú klímu aj počas horúcich letných dní. V stenových prefabrikátoch sú už zabudované od výroby trubky pre elektroinštaláciu, otvory pre zásuvky a vypínače, ako aj drážky pre vedenie vodoinštalačných trubiek.

Naše keramické panely majú od výroby aj kvalitné zateplenie. Týmto Vám ušetríme čas výstavby, ako aj peňazí, veď nie nadarmo sa vraví že čas sú peniaze! Samotná výstavba tzv. hrubej stavby pri prízemnom rodinnom dome trvá 3 dni a výstavba dľa požiadaviek klienta na kľúč 2 mesiace. Nezanedbateľnou výhodou pri výstavbe je použitie len cca 1 m3 vody, takže Váš dom nie je presiaknutý vlhkosťou a je hneď pripravený na nasťahovanie.

Podobný materiál sa používa napríklad pri výrobe moderných protihlukových stien, vzhľadom na svoju schopnosť dokonale pohlcovať hluk z okolia. Takže nemusíte mať obavy z výstavby takéhoto typu domu ani neďaleko frekventovanej cesty.

Nami doporučený obvodový plášť, teda obvodová stena domu sa skladá z 15 cm nosnej časti, 12 cm tepelnoizolačnej samohasiacej PUR peny, ktorá je zakrytá znova keramickým panelom o hrúbke 7 cm. Takýto systém zabezpečí dokonalé tepelné vlastnosti, bez vzniku tepelných mostov a prestupov medzi jednotlivými materiálmi.

Keramický dom doporučujeme vybaviť kvalitnými oknami a dverami s čo najnižším tepelným koeficientom ako aj úsporným a pritom efektívnym vykurovaním.