Kedysi sa orechovica píjavala pri bolestiach hlavy, prechladnutí, proti nádche, ale na základe pozorovania ľudí bola účinná aj pri bolestiach brucha a tiež v prípade straty chuti do jedla. Vďaka tomu, že sa jej darí účinne vzbudzovať chuť do jedla, sa stala aj obľúbeným aperitívom. Medzi liečivé účinky zeleného orecha, z ktorého sa orechovica pripravuje, priraďujeme aj prečistenie krvi a pečene, pomoc pri slabosti žalúdka a hnačke. Obsahuje aj veľa vitamínu C, ktorého prísun je vo vyššej miere žiadaný najmä v zimných mesiacoch.

 

História rumu sa spája s otrokmi, pirátmi ba aj námorníkmi. Námorníci dokonca desiatky rokov dostávali denné dávky rumu, aby mali silu a výdrž. Rum sa podával aj ako liek proti akejkoľvek slabosti, zlej nálade, chorobe, ale aj na žalúdočné ťažkosti. Tmavý rum dokáže v zime príjemne zahriať, biely naopak osvieži počas letných mesiacov. Obľúbeným druhom je rum Diplomatico – ide o venezuelské rumy výnimočných chutí, ktoré sa oplatí ochutnať.

 

Ruská vodka si našla svoje miesto po celom svete. V Amerike je obľúbeným alkoholom, ktorý sa pije v baroch a je príjemným okorenením nočného života. S pitím vodky sa však môžeme stretnúť aj v business kruhoch. Povráva sa, že dôvod, prečo sa stala obľúbenou aj v tejto oblasti je ten, že nemá vôňu. Tým pádom ju necítiť z úst. Vedecky je však dokázané, že primeraná dávka znižuje prejavy stresu. Možno práve preto sa stala obľúbeným business alkoholom. Medzi jej pozitívne účinky sa pripisuje aj pomoc pri bolestiach hlavy a ako liek na opicu.

 

K tomu, aby alkohol prejavil svoje pozitívne a nie negatívne účinky, je potrebné piť ho s mierou a rozumom. Nemali sme zabúdať na to, že v malých dávkach je liekom, vo veľkých sa z neho môže stať jed.