Ľudský organizmus je veľmi citlivý na výkyvy počasia. Tiež na extrémy, či už ide o chlad alebo horko.

V pohode sa ľudia cítia pri vonkajšej teplote medzi 20 – 27°C pri vlhkosti 35 – 60%. Zmeny nie sú pre človeka škodlivé, pokiaľ sa jeho telo dokáže prispôsobiť. Telo má k dispozícií niekoľko mechanizmov, pomocou ktorých vie svoje telo ochladiť pri zvýšenej vonkajšej teplote. Avšak keď tieto prírodné mechanizmy nestačia, môže to viesť k ohrozeniu zdravia.

Bežne má ľudský organizmus okolo 37°C, s menšími variáciami jedného stupňa v závislosti od emočného rozpoloženia a fyzickej aktivity.

S rastúcou externou teplotou sa zohrieva aj ľudské telo. Vtedy začína prvá fáza zvýšenia potenia. Ak je však zohrievanie organizmu rýchlejšie, ako jeho ochladzovanie prirodzenými mechanizmami, dochádza k preťaženiu organizmu a hrozí vyčerpanie. Pri prehrievaní a zvýšenom potení sa organizmus rýchlejšie dehydruje. Preto je dôležité ho udržiavať pri čo najvhodnejšej teplote. A to bez ohľad na to, či ste doma alebo v práci. Najbežnejšie sa na to používa rôzna vzduchotechnika a klimatizácia. V prípade bytov je to klimatizácia do bytu.

Skvele splnia svoj účel napríklad klímy od Daikin, Samsung, Toshiba či LG.