Axis vstupuje na český a slovenský trh s produktmi pre kontrolu fyzického prístupu

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, rozširuje ponuku zariadení kontroly fyzického prístupu o novú sieťovú dvernú jednotku s video identifikáciou, AXIS A8004-VE, ktorú je možné ovládať cez webové rozhranie na báze protokolu IP, umožňuje jednoduchú inštaláciu, obojsmernú komunikáciu, prenos HD videá a vzdialenú správu. Súčasne Axis uvádza na slovenský trh dvernú jednotku AXIS A1001 Network Door Controller. Novinky spoločnosti Axis pre riadenie fyzického prístupu sú doplnkom existujúceho portfólia inovatívnych sieťových video produktov a pre partnerov a koncových používateľov vytvárajú jedinečné možnosti vzájomnej integrácie.

Kategória: Technika|Značky: , |

Axis predstavuje technológie Sharpdome a Lightfinder v novom špičkovom rade kopulovitých PTZ kamier

Nová technológia Sharpdome, ktorou sú vybavené kamery radu AXIS Q61-E, ponúkne ostrý obraz vo všetkých smeroch. Tieto kompaktné kamery s otáčaním / nakláňaním / priblížením obrazu (PTZ – pan/tilt/zoom) sú vhodné pre vnútorné aj vonkajšie aplikácie, a to aj v nepriaznivých svetelných a klimatických podmienkach. Sú preto ideálne pre nasadenie v mestskom dohľade, nákupných centrách, priemysle a v školách.

Kategória: Technika|Značky: , |

Kompresia Zipstream znižuje nároky na úložnú kapacitu videa o 50% a viac

Technológia Zipstream spoločnosti Axis je plne kompatibilná s kompresným protokolom H.264 a je možné ju používať v spojení s najnovšími modelmi kamier Axis a špičkovým softvérom pre spracovanie videa na trhu bez nutnosti akýchkoľvek ďalších investícií. Technológia Zipstream je optimalizovaná pre potreby videodohľadu a je radikálne účinnejšou implementáciou protokolu H.264, vďaka čomu znižuje nároky na šírku pásma a úložnú kapacitu dát v priemere o päťdesiat a viac percent.

Kategória: Technika|Značky: , |