Požičovňa áut sa hodí pri viacerých príležitostiach. A to pre ľudí, ktorí využívajú auto pravidelne, ako aj pre tých, ktorí potrebujú auto len krátkodobo.

 

Typickým scenárom je že máte auto v servise, či už plánovane alebo nečakane. Pokiaľ však potrebujete auto, ale v servise vám nedajú náhradné vozidlo, je pre vás vhodným riešením prenájom áut. Požičiate si auto na potrebný počet dní a máte to vyriešené.

 

Žijete či pracujete v zahraničí a zvyknete chodiť domov na sviatky alebo navštíviť rodinu? To je takisto vhodná príležitosť využiť služby požičovne automobilov. Nemusíte sa tak spoliehať na verejnú dopravu, žiadne čakanie či tlačenie sa v autobuse. Obzvlášť pohodlné je to vtedy keď cestujete niekam mimo mesto, kde je horšia dostupnosť verejnej dopravy. I keď na Slovensku chodí autobus takmer všade, už druhá vec je, že ako často.

 

Dlhodobý prenájom áut využívajú najmä firmy, ktorých biznis si vyžaduje veľa cestovania a je pre nich výhodnejšie prenajímať si vozidlá, než jazdiť na vlastných autách.