Plánujete septembrovú dovolenku alebo výlety? Ak necestujete na druhý koniec zemegule, môžete sa vybrať autom či vlakom. Doprava vlastným vozidlom, či z autom najlacnejšej autopožičovne prináša niekoľko výhod aj nevýhod. Vyberte si, čo je pre vás najlepšie.
Cestovanie autom na dovolenku a výlet nepochybne prináša veľkú flexibilitu a možnosť zastaviť sa v podstate kdekoľvek, kde sa rozhodnete. Či už sa chcete zastaviť na obede, na nákupoch, alebo na nejakom miestečku, ktoré je pre vás zaujímavé na ceste k cieľovej stanici. Bez problémov. S batožinou si taktiež nemusíte robiť starosti, nabalíte si proste veci, ktoré potrebujte a auto ich predsa odvezie. V podstate nie ste viazaný ani časom, môžete vycestovať kedy chcete a vrátiť sa, keď chcete. Čiže cesta automobilom prináša nepochybne veľa výhod.

A nevýhody? Ak cestujete ďalej, je potrebné sa pripraviť na vyčerpávajúcu jazdu. Neoddýchnete si ako napríklad vo vlaku. Na dlhé cesty sa preto lepšie cestuje, ak ste v aute dvaja šoféri, môžete sa vystriedať. Keď cestujete autom, je dôležité vybaviť aj všetky potrebné náležitosti pre cestu, napríklad poistenie. Ale zabezpečiť musíte aj dobrý technický stav, pravidelné tankovanie, kontrolu vozidla a pod. Stále tiež musíte mať na mysli, kde zaparkujete, hľadať bezpečné strážené miesta, zaparkovanie len tak niekde na krajnici sa nemusí vyplatiť. Medzi ďalšiu nevýhodu môžu patriť aj časté dopravné zápchy, ktoré cestu môžu ešte viac predĺžiť.

Zvážte si teda dopravný prostriedok, všetky plusy a mínusy a vyberte sa na výlety a dovolenky. Počasie vám ešte stále praje. Ak nemáte vlastné vozidlo, resp. vozidlo, ktoré je vhodné na dlhšie cesty, neváhajte a zvoľte si prenájom áut v požičovni áut Bratislava.