Zdvihák pre amatérov aj profesionálov. Pre údržbu automobilov je to hlavný nástroj, ktorý umožňuje bezpečné a efektívne zdvihnutie auta. Pre bežného spotrebiteľa je v našej ponuke dostupných niekoľko riešení v podobe jednoduchého nožnicového zdviháka alebo pojazdného hydraulického zdviháka, ktoré sú cenovo dostupné a praktické. Tí, ktorí vlastnia automobily s nízkou svetlou výškou potrebujú nízkoprofilový pojazdný zdvihák.

Autoservis, pneuservis alebo začínajuca autodielňa však už potrebuje zdviháky iných rozmerov. Pre jednoduché opravy v malom priestore vystačí domácim opravárom aj pneumatický zdvihák (vzduchový vankúš). Pokiaľ sa jedná o pneuservis a prezúvanie pneumatík tak je jednoduchým základným riešením nízkozdvižný nožnicový zdvihák. Ak však prevádzka robí aj servisné úkony, ktoré vyžadujú vyšší zdvih auta, tak je dobré aby bol k dispozícií typ so zdvihom min. 1,7 metra nad zemou. Teda bežne využívanými sú nožnicové zdviháky, dvjostĺpové zdviháky

Takisto aj štvorstĺpové zdviháky, ktoré sú určené hlavne ako doplnok k zariadeniu na meranie geometrie kolies avšak na tento servisný úkon existujú aj nožnicové zdviháky s prízdvihom.

Jednotlivé kategórie zdvihákov:

Nožnicový zdvihák
Najzákladnejší typ, ktorý býva väčšinou aj súčasťou výbavy automobilu.

Hydraulický zdvihák dielenský
Pojazdný so štyrmi oceľovými kolieskami a spoľahlivou hydraulikou. Zložený z oceľovej konštrukcie, ktorý umožnuje zdvíhanie i spúšťanie vozidla pomocou ovladacej tyče.

Jednostĺpový zdvihák
Mobilné jednostĺpové zdviháky s nosnosťou 2500 kg sú charakteristické zosilneouá stabilnou konštrukciou a kvalitnou hydraulikou. Tento typ ušetrí miesto v stiesnených priestoroch, vďaka jednoduchej možnosti manipulácie na kolieskach. Vhodný pre autolakovne, autoklampiarne.

Dvojstĺpový zdvihák
Tento typ zdviháku je najpoužívanejší a asi aj najpraktickejší pre rôzne využitie. Rozpätie ich nosnosti je od 3,5 do 5 ton čiže dávajú možnosť zdvihnutia a opravy každého bežného automobilu.

Štvorstĺpový zdvihák

Štvorstĺpové sa používajú hlavne pri nastavení geometrie kolies, ale ich použitie na iné opravy nieje vylúčené. Sú vynikajúcim pomocníkom pri kompletných prerábkach automobilov. Ich veľkou výhodou je, že majú integrovaný prízdvih na auto čo znamená, že môžete opravovať auto zdvihnuté vo výške, ktorá Vám vyhovuje a môžete ešte s ním dodatočne manipulovať.

Nožnicový zdvihák
Univerzálny typ zdviháka je nožnicový. Tento typ zdviháka sa hodí do každého pneuservisu a vybrané modely aj do autoservisu. V našej ponuke nájdete aj mobilné typy nízkozdvižných nožnicových zdvihákov, ktoré sa dajú premiestňovať na rovnom a pevnom podklade. Základom je však pevne ukotvený nožnicový zdvihák so zdvihom 1,7 metra, aby sa dali vykonávať servisné úkony pohodlne. Zaujímavé sú aj nožnicové zdviháky pre geometriu, ktoré majú integrovaný prízdvih vozidla pre lepšiu manipuláciu pri nastavení geometrie.

Autor: mojadielnicka.sk