Možno patríte aj vy do skupiny ľudí, ktorí nemajú auto. Vlastniť automobil sa vám zdá zbytočné, veľmi by ste ho nevyužili a  bolo by to neekonomické s údržbou a poistkami. Ak si však občas chcete povyraziť, auto si môžte požičať aj v požičovni.

Požičovne áut ponúkajú pre svojich klientov viaceré výhody. Ak si chcete auto požičiavať pravidelnejšie, urobte si radšej menší prieskum. Víkendy zdarma, pristavenie auta priamo k vám domov, výhody pobočiek po celom Slovensku a ďalšie bonusy, s ktorými sa požičovne automobilov pretekajú.

Každá požičovňa áut by v rámci svojich štandartných služieb mala ponúkať havarijné poistenie na Slovensku a v krajinách Európskej Únie. Nesmie chýbať ani slovenská diaľničná známka a asistenčná služba požičovne v prípade akýkoľvek ťažkostí. Ak by ste mali poruchu, flexibilná výmena požičaného vozidla by mala byť automatická.

Najlacnejšia autopožičovňa nemusí byť vždy najlacnejšou. Okrem ceny za prenájom sa vždy informujte na všetky poplatky, ktoré s touto službou môžu súvisieť. Napríklad dodatočné účtovanie poplatku za natankovanie, upratovanie auta alebo neprimerané penále za meškanie pri jeho odovzdaní. Informujte sa vždy aj na kilometre, požičovne majú väčšinou stanovené limity.

Pri požičiavaní auta si hlavne nezabudnite doklady, vodičský preukaz a občiansky preukaz. Pri podpise zmluvy o zapožičaní vozidla, si vždy dôkladne prečítajte všetky podmienky a prípadnú cestu do zahraničia nahláste vopred.