Požiadavky na výnimočné prostredie, luxusné ubytovanie s pridanými službami – najlepšie wellness, dokonalé technické zabezpečenie priestorov, kulinársku kuchyňu a to všetko za prijateľné ceny, najlepšie spĺňajú kúpele. Práve preto sa stali magnetom pre usporadúvanie kongresov, konferencií, zasadnutí, porád, pracovných stretnutí, eventov, spoločenských podujatí, plesov a svadieb. Predstavujeme vám niekoľko výnimočných destinácií v Českej a Slovenskej republike, ktoré ponúkajú popri profesionalite aj exkluzivitu. Je len na vás, či najbližšiu akciu zorganizujete v českých Bohemia-lázních v Karlových Varoch, v moravských Lázních Luhačovice, alebo v slovenských Bardejovských kúpeľoch, Kúpeľoch Aphrodite Rajecké Teplice, na ozajstnom zámku vo Vígľaši, či v niektorom z hotelov siete SIVEK HOTELS.

 

Konferencie & events s výnimočnou ponukou služieb v Luhačoviciach

Premýšľate, ako najlepšie zabezpečiť konferenciu, alebo firemnú akciu tak, aby sa konali v atraktívnom prostredí plnom prírodnej a architektonickej krásy, dokonalých služieb a chcete, aby všetci účastníci na ne ešte dlho spomínali? Objavte kúzlo najväčších moravských kúpeľov, ktoré sa nachádzajú v malebnom údolí rieky Šťávnice na pomedzí Slovácka a Valašska, neďaleko hraníc so Slovenskom. Luhačovice sú mestom, ktoré ponúka mnoho príležitostí k prechádzkam a výletom do okolia a je charakteristické vďaka najvýznamnejšiemu slovenskému architektovi Dušanovi Jurkovičovi.

Výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, Ing. Jiří Dědek, MBA, k tomu uvádza: ,,Ideálnym partnerom pre organizovanie konferencií a firemných akcií je spoločnosť Kúpele Luhačovice, a. s., ktorá disponuje funkcionalistickým objektom Společenský dům (Spoločenský dom). Jeho kapacita umožňuje organizovať spoločenské a kongresové podujatia od 8 osôb do 700 osôb. Rovnako veľkoryso riešený Spa & Wellness hotel Alexandria **** umožňuje organizovanie spoločenských a firemných akcií do 80 osôb. Okrem špičkových služieb naša spoločnosť ponúka aj širokú škálu sprievodných aktivít. Patria k nim wellness procedúry, výlety do okolia, exkurzie s degustáciou (do pivovaru, liehovaru alebo čokoládovne), outdoor aktivity (jazda na bicykli, pešia turistika, nordic walking, pétanque, frisbee), hudobné programy rôznych žánrov, ochutnávky vín, cigár, fotokútik, služby profesionálneho fotografa, mobilné casino, facepainting, bodypainting a mnoho ďalších.“

Spoločenský dom sa nachádza v centre Kúpeľného námestia, priamo oproti kúpeľnej kolonáde. Spĺňa všetky predpoklady pre organizovanie konferenčných podujatí. Zrekonštruovaný interiér prekvapí svojou jednoduchosťou a variabilnosťou, disponuje kongresovou sálou s kapacitou až pre 250 osôb s možnosťou prepojenia audio a video technikou so salónikom s kapacitou až pre 80 osôb. Ďalej má 7 salónikov pre 8 – 80 osôb, dve reštaurácie pre 2-krát 160 osôb, spojené tanečným parketom a štýlovú vináreň Domino so živou hudobnou produkciou pre 140 osôb. Väčšina priestorov má denné svetlo s možnosťou zatemnenia. Jednotlivé rokovacie priestory v Spoločenskom dome sú spojené foyer a chodbami ideálnymi pre konanie sprievodných prezentácií, registrácií a prezencií. Špecializuje sa na organizovanie konferencií a ďalších podujatí až do 400 osôb, vrátane stravovania a spoločenského a animačného programu. Ponúka tiež zabezpečenie cateringu na výstavné stánky. ,,Jednou z najreprezentatívnejších akcií v Spoločenskom dome bolo zasadanie ministrov práce a sociálnych vecí EU, ktoré sa konalo v januári 2009,“ upozornil J. Dědek.

Hotel Alexandria **** ponúka komfortné izby, výhodné ceny ubytovania pre firmy, reprezentačné priestory, atraktívne konferenčné balíčky, všetky služby, profesionálny servis a špičkovú gastronómiu – všetko pod jednou strechou. Ďalej má wi-fi pripojenie, modernú konferenčnú techniku, klimatizované priestory, bazén, saunový svet, fitnes centrum, kúpeľné a wellness procedúry. K dispozícii sú Francúzska reštaurácia a Night Club s kapacitou až 80 osôb.

Na spoločenský večer je k dispozícii živá alebo reprodukovaná hudba všetkých žánrov, moderátori, vystúpenie revivalových kapiel, grilovanie a príprava jedál na rošte,  barmanská show a ďalšie.

 

Bohemia-lázně Karlove Vary sú stávkou na svetoznámu istotu

Kde môže byť lepšie usporiadať kongresy, firemné akcie, konferencie, zasadnutia, porady, pracovné stretnutia, eventy, spoločenské podujatia, plesy, než v Karlových Varoch? Toto výnimočné mesto spĺňa všetky náročné podmienky na konanie akejkoľvek akcie tohto charakteru. Exkluzívne medzinárodné prostredie, kvalitné ubytovanie s pridanými wellness službami, dokonalé technické zabezpečenie priestorov, sýta kuchyňa a to všetko za prijateľné ceny nájdete v zariadeniach Bohemia-lázní (Bohemia-kúpele), a. s., Karlove Vary.

Riaditeľ kúpeľov Jiří Sluka k tomu hovorí: ,,Všetky naše ubytovacie kapacity, či už sanatórium Kriváň, alebo hotely Slovan a Concordia, sú umiestnené v blízkosti kolonád. Budova sanatória Kriváň je u nás najvhodnejším miestom pre konanie firemných akcií, kongresov, školení, seminárov, prezentácií, workshopov, obchodných rokovaní, osláv, svadieb, atď. Firmy môžu k svojim prezentáciám či firemným stretnutiam využiť klimatizovanú konferenčnú sálu. Tá zaberá plochu 95 m2 a je v nej k dispozícii 60 miest v seminárnej úprave a 95 miest v koncertnej úprave. Pre pohodlie hostí je tu možnosť parkovania v našom vlastnom parkovacom dome. Samozrejmosťou sú aj cateringové služby, technické zázemie (projektory, počítače, premietacie plátno, DVD veľkoplošná obrazovka, WiFi, ozvučenie, čiastočne denné svetlo, sekretárske práce (fax, kopírka,…), dopravné služby (transfery, taxi), reprodukovaná aj živá hudba, koncert, fotografické služby, kultúrny a animačný program, ohňostroj.“

Dodáva, že pobyt v Bohemia –lázních prináša kombináciu zábavy, relaxu a procedúr. Navyše v krásnom prostredí. Každý si tu oddýchne od stresov a nabije sa pozitívnou energiou.

,,Hostia majú k dispozícii rôzne druhy pobytov. Medzi základné patria kúpeľné a hotelové pobyty. Rozdiel medzi nimi je v tom, že kúpeľné pobyty už v cene zahŕňajú aj kúpeľné procedúry a vyšetrenia lekárom, zatiaľ čo pri hotelových pobytoch si tieto procedúry môžu hostia dokúpiť. Minimálna dĺžka pobytu je pri hotelovom pobyte 4 noci a pri kúpeľnom 7 nocí. Ceny sú priaznivé a napríklad noc v hoteli Slovan a Concordia s plnou penziou stojí jednu osobu v dvojlôžkovej izbe cca 62 eur (1 675 Kč) a v jednoposteľovej cca 70 eur (1875 Kč). Radi u nás privítame všetkých hostí. Obzvlášť nám záleží na domácej klientele, ktorá chodí do Karlových Varov menej, ako by mohla a ako by sme si to želali. V Bohemia-lázních je možné stráviť aj záver roka a Silvestra,“ konštatuje J. Sluka.

Bohemia-lázně ponúkajú okrem silvestrovských pobytov predovšetkým klasické liečebné pobyty. V ponuke ďalej majú vianočné, veľkonočné, alebo niekoľkodňové relaxačné a regeneračné pobyty. Programy oslovujú všetky vekové kategórie. V cene väčšiny pobytov je aj vstup do nového Wellness & Spa centra (bazén s protiprúdom, chrličom, masážnou lavicou a voľný vstup do saunového kútika – fínska, parná sauna, infrasauna, ľadová kabína). Klient si môže vybrať a doplatiť z ponuky viac ako 45 druhov procedúr vo vlastnej modernej balneoprevádzke (procedúry v termálnej minerálnej vode).

Wellness pobyty ponúkajú skvelé možnosti odpočinku i aktívneho strávenia voľného času – plávanie v relaxačnom bazéne, zahriatie v saunovom kútiku a schladenie v ľadovej komore alebo sprchovacích chrličoch. Liečebné procedúry spočívajú predovšetkým v kúpeľoch, masážach, elektroliečbe, svetloliečbe a zábaloch. Z masáží je v ponuke klasická masáž čiastočná, reflexná masáž, podvodná masáž. Elektroliečbu a fyziatrické výkony zastupujú – diadynamik, diathermie, endo vaco, ultrazvuk, VAS-07, magnetoterapia. Svetloliečbu – biolampa, laserová terapia, solux. Klienti majú k dispozícii aj tepelné procedúry – parafín, parafango, jednorazové rašelinové zábaly, rašelinový zábal klasický, kryoterapia, zábalová vaňa Haslauer.

 

Užite si antický štýl v Kúpeľoch Aphrodite v Rajeckých Tepliciach 

Konferencia už nemusí byť len nudnou záležitosťou v obyčajnom hoteli bez možnosti stráviť zvyšný voľný čas zmysluplnou a príjemnou činnosťou. V súčasnosti sa dá spojiť práca aj s relaxom. Práve spomínané spojenie ponúkajú svetové Kúpele Aphrodite Rajecké Teplice, kde vám na mieru pripravia konferencie, eventy, alebo firemné akcie. V prvom rade vás poteší individuálny prístup zo strany manažérov pri organizovaní podujatí, či pri výbere outdoorových aktivít, alebo kultúrnych programov.

Viceprezident Slovenských liečebných kúpeľov (SLK) Rajecké Teplice Zdenko Miškolci poznamenal: „Na kongresové účely máme dve konferenčné miestnosti s technickým vybavením a denným svetlom do 60 osôb, pre 80 osôb je vhodný reštauračný salónik tiež s technickým vybavením a denným svetlom. V ponuke je aj reštaurácia Aphrodite Palace zariadená v luxusnom štýle s open konceptom pre 205 osôb, ktorá je vhodná na firemné večierky, módne prehliadky, či plesy. K dispozícii je aj prepojenie reštaurácie s nočným Cabaret barom s lounge pre približne 80 ľudí, ktorý sa otvára počas vianočných sviatkov. Pre tých, čo si chcú vychutnať výhľad na vnútorné bazény v krásnom priestore, je tu kaviareň Aphrodite, vhodná na firemnú večeru, ale aj rauty a bankety. Koncom leta sa dostavala aj nová reštaurácia Apolón pri vonkajších bazénoch pre 100 ľudí, ktorá ponúkne netradičné kongresy v unikátnom prostredí priamo v prírode a pri bazénoch. Asi 50 metrov od hotela sa nachádza mestská kongresová sála pre 150 ľudí s foyerom a kuchynkou. Kapacita na kongresy je teda spolu až pre 600 osôb v tom istom čase.“

Najväčšou pýchou kúpeľov je luxusný, novootvorený 5-hviezdičký komplex Aphrodite Palace, ktorý vyrástol priamo v areáli hotela Aphrodite pri vonkajších bazénoch a hostia sa klimatizovaným prechodom dostanú priamo do hotela Aphrodite, kde si môžu vyskúšať rôzne blahodarné liečivé procedúry a v kaviarni pod kupolou si vychutnať výbornú kávu, či preventívny čaj Ganoderma. Okrem ďalších výhod, ako je roomservis, raňajky, obedy a večere s nealko nápojmi v cene, bezplatné parkovanie v bezprostrednej blízkosti apartmánového domu,  župany, či možnosť poskytnutia masáže priamo v apartmáne, budú mať klienti k dispozícii svojho asistenta, ktorý im pomôže zabezpečiť všetky požiadavky. Nezaostáva ani štvorhviezdičkový hotel Aphrodite Palace, otvorený minulý rok. Tento luxusný hotel má vlastnú kulinársku reštauráciu a je situovaný v centre kúpeľného mestečka. V priestrannej reštaurácii s nočným Cabaret barom vedia kúpele pripraviť úžasnú akciu s kultúrnym programom pre 350 osôb.

Návštevníci, ktorí prídu zo stresu veľkomesta, si okrem prostredia hotelov Aphrodite Palace, postavených v antickom štýle s prírodnými materiálmi ako sú drevo, mramor, ónyx, či zlato, môžu vychutnať aj aktívny relax. Okolie s množstvom zelene ponúka možnosti rôznych outdoorových aktivít, výletov do okolia za historickými a prírodnými pamiatkami, ale hostia tu nájdu aj komplex vonkajších bazénov. Kúpele Rajecké Teplice a ich zariadenia Spa Aphrodite sú doslova perlou regiónu i celého Slovenska!

 

Bardejovské kúpele ponúkajú cisárovnu Sisi i wellnes relax

Konferencia, či školenie sa už nemusí spájať len s obyčajným hotelom bez možnosti akejkoľvek inej aktivity. Naopak, takéto podujatie dá sa spojiť s relaxom a stráviť aj príjemne, napríklad v peknom prírodnom a historickom prostredí a s kúpeľnými procedúrami. Stačí si len vybrať z ponuky, ktorú majú Bardejovské kúpele.

Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková k tomu hovorí: „Ubytovanie ponúkame v kúpeľnom Hoteli Ozón*** a v hoteli Astória***  a od januára 2016 to bude možné aj v zrekonštruovanom kongresovom hoteli Alexander****. Kúpeľný hotel Ozón je najväčším ubytovacím zariadením Bardejovských kúpeľov a svojou ponukou služieb uspokojí aj náročných návštevníkov. Prepojený je s Kúpeľným domom – Balneoterapiou, kde sa podávajú kúpeľné procedúry. V hoteli Ozón si môžete vybrať, kde usporiadate svoju konferenciu. Na výber je spoločenská miestnosť, ktorá má max. 100 miest na kinové sedenie, kaviareň-140 miest na kinosedenie a 60 miest na sedenie pri stoloch, či modrý salónik pre max. 24 osôb na sedenie pri stoloch – v každom rokovacia miestnosť a priľahlé priestory. Hotel Astória sa nachádza v centre priamo oproti kúpeľnej kolonáde a je historickou dominantou kúpeľov. Tiež je prepojený chodbou s kúpeľným domom – Balneoterapiou. Z priestorov si môžete vybrať napríklad koncertnú sálu hotela Astória s maximálnou kapacitou 100 miest na kinosedenie, alebo salónik pre 15 osôb na sedenie pri oválnom stole.

Nový kongresový hotel Alexander**** bude otvorený v januári 2016. Ponúka až 300 kongresových miest v 3 variabilných riešeniach. Ubytovacia kapacita je 150 miest. Technické vybavenie určené na kongresy je na najmodernejšej úrovni. Patrí sem napríklad klimatizácia, vysokorýchlostné wifi pripojenie na internet, dataprojektory, ozvučenie, mikrofóny, LCD TV a DVD prehrávač, premietacie plátno, office služby, rečnícky pult, flipcharty a tlmočnícke zariadenie. Hotel je prepojený spojovacou chodbou s hotelom Ozón, kde sú k dispozícii wellness služby.

V Bardejovských kúpeľoch je veľa možností, ako využiť voľný čas. V lete je pre klientov k dispozícii vonkajšie kúpalisko s vyhrievanou vodou. Poteší aj soľná jaskyňa v ubytovacom zariadení Alžbeta, kde bývala aj cisárovná Sisi. Pre milovníkov športu kúpele ponúkajú 6 tenisových kurtov, squashové ihrisko, bowling bar, petang, minigolf, požičovňu bicyklov. Najatraktívnejším zariadením je Wellness spa v hoteli Ozón s vodným a saunovým svetom. Vodný svet tvorí rekreačný a kľudový bazén s atrakciami, ako sú vodná čaša, vodné delo, hydromasážne trysky, dnová perlička, rúrkové ležadlo, sedacia lavica so vzduchom, protiprúd, podhladinové LED osvetlenie zabudované do stien bazéna, ale tiež detský bazén s atrakciami. Saunový svet tvoria sauny ako suchá, parná, bylinková a súčasťou je aj jednostupňová infrasauna, tepidárium, Kneippov šľapací kúpeľ, ľadové vedro, prívalová sprcha, tropická a masážna sprcha.

 

Konferencie na zámku? Navštívte Hotel The Grand Vígľaš

Možnosti pre usporiadanie kongresov poskytujú rôzne hotely, no niečím úplne výnimočným je zorganizovať ich na zámku. Takúto možnosť máte v novozrekonštruovanom Vigľašskom zámku, ktorý je symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku. Dnes je z neho kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb. Ponúka viacero priestorov, akými sú Kongresová sála kráľa Žigmunda, Kongresová sála kráľa Mateja Korvína, a biely a červený salónik. Kongresová sála kráľa Žigmunda je pomenovaná po kráľovi Žigmundovi Luxemburskom. Poskytuje neobvyklý a zaujímavý priestor pre slávnostné eventy ale aj odborné podujatia. Sála je presklená a priestranná s rozlohou 300 m2, vytesaná do skaly a má zabudovaný dataprojektor a plátno. Kapacita tejto kongresovej sály je v prípade kinosedenia 200 miest, pri rozložení do tvaru U 50-70 miest a pri školskom sedení 120 miest. Kongresová sála kráľa Mateja Korvína je menšia s rozmermi 63 m2. Nachádza sa na vstupnom nádvorí a má prenosný dataprojektor a plátno. Kapacitu má pri kinosedení 50 miest a pri školskom sedení 30 miest. Najmenšiu kapacitu ponúkajú biely a červený salónik. Červený má rovnakú rozlohu ako kongresová sála kráľa Mateja Korvína s kapacitou 16 miest a biely je menší, s rozlohou 33 m2 a kapacitou 10 miest. Tieto salóniky sú vhodné na špeciálne stretnutia a privátne udalosti. Zaujmú tiež svojou dobovou atmosférou, ktorá je kombinovaná s moderným vybavením.

V Zámku Vígľaš sú okrem toho k dispozícií aj vonkajšie priestory pre rôzne eventy, ktorými sú dve priestranné nádvoria, vstupné a vnútorné. Pre otvorené verejné podujatia je vhodné vstupné nádvorie s rozlohou cca 1500 m2, keďže je prístupné aj návštevníkom, ktorí nie sú ubytovaní. Na veľké súkromné podujatia, akými sú rôzne vystúpenia a koncerty, je ideálne vnútorné nádvorie s rozlohou cca 1200 m2, nad ktorým je situovaná priestranná terasa. Tá je využiteľná na rôzne spoločenské, ale aj gastronomické podujatia a má rozlohu cca 700 m2. Ak si rezervujete uzavretú spoločnosť v hoteli, dokáže vám Zámok Vígľaš prenajať celý hotel so všetkými priestormi a vybavením.

 

Priestory pre pracovné stretnutia ponúkajú aj hotely siete SIVEK HOTELS

Ak chcete zorganizovať firemnú akciu, konferenciu, školenie, či seminár v Českej republike, sú vám k dispozícii hotely siete SIVEK HOTELS. Napríklad hotel Selský Dvůr ponúka konferenčný salónik vybavený modernou konferenčnou technikou, ktorú je v prípade záujmu klienta možné doplniť či prispôsobiť jeho potrebám, napríklad miestnosť zatemniť. Pre privátnejšiu potrebu je v ponuke salónik v reštauračnej časti hotela, pre väčšiu spoločnosť je možné využiť oddelenú časť reštaurácie. Zasadacia miestnosť je vybavená TV, DVD, videom, plátnom, dataprojektorom, flip-chartom, možnosťou ozvučenia a zaistenia prekladateľských služieb. Hotel je obľúbený nielen pre konferenčné a gastronomické zázemie, ale aj pre svoju výhodnú polohu, dopravnú dostupnosť a vlastné parkovisko a pokrytý je wifi signálom umožňujúcim bezplatné pripojenie na internet. Pre účastníkov seminárov a školení je v ponuke aj coffee break s kávou, čajom, minerálkou, slaným a sladkým občerstvením alebo sa ponuka prispôsobí želaniu klienta. Je možné tiež pripraviť pracovný obed formou jednotného menu. Pri slávnostnejších príležitostiach je v exkluzívnom interiéri odporúčaný banket, raut, či slávnostné servírovanie večere.

Niekoľko konferenčných priestorov a hotelových salónikov s bežnou konferenčnou technikou ponúka aj Hotel Kampa-Stará Zbrojnica. Variabilné usporiadanie rôznych akcií až pre 250 účastníkov ponúka veľký kongresový priestor a niekoľko menších salónikov. Priestory sú zdobené v rytierskom štýle. Paralelné oddelené rokovania či prezentácie môžu prebiehať súčasne bez toho, aby sa účastníci navzájom rušili. Interiér gastronomickej časti je upravený tak, aby hotelu vrátil romantickú atmosféru z doby jeho vzniku koncom 17. storočia. Rytierska sála s replikami dobových zbraní, rytierskeho brnenia a doplnkov sa považuje za jeden z exkluzívnych konferenčných priestorov Prahy. Okrem firemných akcii sa tu organizujú aj svadby, hostiny a rauty. Občerstvenie, obedy, večere, coffe breaky, rauty či slávnostné recepcie sú zabezpečované vyškolenými gastronomickými odborníkmi s medzinárodnými skúsenosťami a oceneniami. Kapacita priestorov je rôzna. Najväčší priestor ponúka Michnův Palác s 300 m2, ktorý ponúka pri usporiadaní divadlo 100 miest, škola a tvar U/I 48 miest a pri raute 120. Menší, s rozlohou 216 m2 , je Rytířský sál, do ktorého sa pri umiestnení divadlo a banket vojde 200 osôb,  škola 100, raut 250 a tvar U/I 66/55. Mušketýrský salonek s rozlohou 46 m2 ponúka pri divadle 55 miest, škole 20, bankete 40, raute 50, tvaroch U/I 0/35 miest. Najmenším priestorom je Střelecký salonek, ktorý má 44 m2, a pri rozložení divadlo a raut ponúka 40 miest, pri bankete 32, škole 18 a tvare U/I 24/18 miest. Možnosti sú teda naozaj rôzne a vybrať si môžete čo vám vyhovuje.

 

Neváhajte si vybrať z bohatej ponuky. Firemná akcia, či konferencia, ktorú usporiadate mimo firmy, v príjemnom prostredí či už kúpeľov, alebo luxusných hotelov, môže vašej spoločnosti len pomôcť. Zamestnanci, či obchodní partneri príjemne zrelaxujú a v dobrej nálade môžete prebrať všetky (nielen) pracovné záležitosti.

 

Viac informácií je na: www.bohemia-lazne.cz, www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz, www.kupele-bj.sk, www.spa.sk, www.grandviglas.com, www.sivekhotels.com.