Vo Zvolene vyrástla jedinečná zábavná atrakcia, ktorú pravdepodobne vo svete nikde nenájdete!

Boli sme sa pozrieť bližšie a samozrejme nedalo nám to, a museli sme si ju aj hneď vyskúšať. Ako nadšenci počítačovej hry War Thunder, nadšený účastníci dní NATO a leteckých dní na Sliači, sme jedného dňa s partiou kamarátov na internete našli tankovú arénu. Upútala nás pomerne nečakaná atmosféra, ktorú vyžarovali fotografie uverejnené na webe, a keďže to nemáme do Zvolena ďaleko, rozhodli sme sa, že si spravíme menší výlet aby sme zistili čo to vlastne je. Keďže bol upršaný deň, tak sme vyrazili na sobotnú jazdu. Pôvodne sme mysleli, že pôjde o nejaké múzeum s možnosťou vyskúšať si zajazdiť po jednoduchej trati s modelom tanku v cene vstupného. No tu nás čakalo prvé prekvapenie. Hneď po príchode, sme zistili že aréna funguje v súbojovom režime! Pre partiu to bolo jednoznačné ideme do toho! Pri vstupnom 6,50€ za osobu bolo pre nás lákavé zajazdiť si a zabojovať si plných 45minút. Predsa len zažiť niečo v reálnom svete je iné ako spoza počítača. Po vstupe nás uvítal personál, a po pár našich otázkach už sme boli pripravený vyskúšať novú výzvu. Aréna je síce neveľká, ale pre partiu 5 chalanov (ktorý sa spratali do jedného auta) to bolo akurát. Každý sme si vybrali svoj tank, potom prebehlo krátke školenie čo sa týka ovládania a streľby, a rozdelili sme sa do 2 týmov (3 proti 2). Obsluha nás upozornila, že tanky sú 100% bezpečné a pri streľbe používajú infračervené svetlo, takže nám nehrozí úraz ani to, že by z nich niečo vyletovalo.

Časomiera beží a ide sa na vec!

Veľkolepá tanková bitka začala pre nás chvíľkovým fiaskom, prvých 10 minút sme sa snažili jeden druhého zbesilo trafiť, a keďže človek potrebuje zhruba 10 minút na to aby sa tank naučil ovládať zo svojho pohľadu, spočiatku to bola jedna veľká katastrofa, most ktorý spája dve polovice vybudovaného prostredia sme ani nedokázali na začiatok využiť. Ale ako čas plynul postupne sme sa aj my naučili svoje tanky dokonale ovládať, vykuknúť spoza kopčeka, vystreliť ranu, a opätovne sa za kopček ukryť. Nebudem prezrádzať kto vyhral, nakoľko rozloženie síl bolo povedal by som, nerovnomerné. Súboj bol však z časového hľadiska dlhý akurát a 45 minút ubehlo ako voda. Ihneď po ukončení sme zamierili k obrazovke pozrieť kto z partie bol najlepší.

Po súboji nasledovalo ďalšie prekvapenie.

Obsluha nám na zadnú stranu dokladu o zaplatení vytlačila výsledky nášho tankového súboja! S obsluhou sme sa dali trošku do reči, pán bol znalý danej problematiky, občas mierne ukecaný, ale bolo vidieť že tomu rozumie.

Strávili sme tam približne 1,5 hodiny.

Celkový dojem bol dobrý, ale vždy je čo vylepšovať. Trošku nám chýbal členitý terén, ktorý by naplno využil potenciál tankových RC modelov. No neskôr sme sa dozvedeli, že arénu navštevujú aj menšie deti, ktoré nemajú toľkú zručnosť ovládania a vyžadujú skôr väčší priestor k manévrovaniu. Napriek pár veciam, ktoré nám tam chýbali, by sme to veľmi radi odporučili ako nenáročné odreagovanie sa. Pán nám vysvetlil, že všetko pomaly rozširuje a vytvára, len je to časovo náročné, no a keď sme videli fotky z otvorenia, a reálny stav v ktorom sme súperili, padla nám všetkým sánka. Za nás 4/5* a určite niekedy ešte arénu navštívime.

Maťo s partiou :)