Akciovú spoločnosť Kúpele Luhačovice navštívilo v roku 2014 viac ako 33 tisíc klientov, čo znamená medziročný nárast približne o 10%. Výrazným spôsobom k tomu prispel ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, kde kúpele zaznamenali medziročný nárast o 1100 hostí. K nárastu došlo aj u pobytov hradených zdravotnými poisťovňami (dospelí aj deti), kde bol pokles v predchádzajúcich rokoch najvýraznejší. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. JiříDědek, MBA.

,,Po výraznom prepade v predchádzajúcich rokoch sme zaznamenali v uplynulom roku oživenie. Dopyt po kúpeľných pobytoch sa postupne zvyšoval. Celkovo sme sa priblížili výsledkom dosiahnutým v roku 2011, teda v čase pred zavedením indikačného zoznamu z októbra 2012. Dosiahnuté výsledky v komplexnej kúpeľnej starostlivosti dospelých aj detí boli priaznivo ovplyvnené aj možnosťou liečiť nové indikácie, ktoré rozšírili okruh liečených ochorení v roku 2012. Išlo predovšetkým o liečbu pohybového aparátu a ochorenia nervové u dospelých a choroby kožné, tráviaceho ústrojenstva a onkologické u detí. Rovnako zníženie vekovej hranice pre liečbu detí so sprievodom z 5 rokov na 1,5 roka malo kladný vplyv na celkové výsledky. Priaznivý vývoj bol podporený snahou ministerstva zdravotníctva korigovať necitlivé obmedzenia predošlej vlády a najmä potom zrušením regulačného poplatku 100 Kč od januára 2014. Vďaka aktuálnym zmenám v kúpeľníctve by v ďalších rokoch mali byť kúpeľné liečebné pobyty, hradené zdravotnými poisťovňami, dostupnejšie viac ľuďom. Kúpeľným subjektom by potom zmeny mali po rokoch neistoty priniesť väčšiu stabilitu,“ komentoval výsledky J. Dědek.

Zároveň dodal, že mimoriadne dobré výsledky dosiahol ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, ktorého služby využilo viac ako 6 500 hostí. Medziročný nárast v pobytových dňoch predstavoval +18% a priemerná obsadenosť dosiahla takmer 55%. Hotel aj vlani potvrdil svoje výsadné postavenie medzi wellness hotelmi, keď získal už druhýkrát prestížne ocenenie v súťaži Czech Hotel Awards – Hotel roka 2014 v kategórii Wellness & Spa v Zlínskom kraji. V závere roka bolo potešiteľné, že vianočné a silvestrovské pobyty boli už v polovici novembra takmer vypredané.

,,Zahraniční hostia prichádzali aj naďalej predovšetkým z Rakúska, Slovenska, Izraela, Nemecka a Ruska. Izraelský trh bol výrazne poznamenaný nestabilnou politickou situáciou. Sankcie a klesajúca cena ropy sa zase nepriaznivo odrazili na ruskom trhu. Naopak, opäť sme zaznamenali nebývalý záujem hostí zo Slovenska. Nárast slovenskej klientely začal už v roku 2013 a pokračoval počas celého roka 2014. Spolu naša spoločnosť poskytla služby dvom tisícom Slovákov, čo je o necelú polovicu viac ako pred rokom. Slovenská klientela je tak najrýchlejšie rastúcim trhom. Potvrdzuje sa správnosť nášho zámeru získať väčší podiel na slovenskom trhu. K dosiahnutým výsledkom prispeli aj ocenenia pobytov v súťažiach HIT sezóny alebo Veľká cena cestovného ruchu,“ konštatoval J. Dědek.

V rámci skupiny Spa & Wellness Nature Resorts, Kúpele Luhačovice prehĺbili spoluprácu s Liečebnými kúpeľmi Jáchymov v oblasti obchodnej politiky, zblížili propagačné materiály alebo sa zúčastnili spoločne veľtrhov a prezentácií. Neustálou premenou prechádzajú webové stránky Kúpeľov Luhačovice, hostia si môžu pobyt objednať on-line a rastie aj početná skupina fanúšikov na Facebooku. ,,Aj v roku 2015 by sme chceli potvrdzovať naše postavenie Kúpeľnej jednotky v Luhačoviciach, garanciou využívania prírodného liečivého zdroja na liečebné účely, rozsahom a kvalitou ubytovacích kapacít, atraktívnou pobytovou ponukou aj exkluzívnymi výhodami našej zľavovej karty,“ uzavrel J. Dědek.

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a. s.), sú najväčšou spoločnosťou poskytujúcou kúpeľné a rekreačné služby v Luhačoviciach. Zároveň sú najnavštevovanejšími moravskými a štvrtými najnavštevovanejšími českými kúpeľmi. Vlastnia a starajú sa o kúpeľný areál s rozlohou 20 ha, vrátane kúpeľnej kolonády a divadla. Akciová spoločnosť má v správe aj 11 luhačovických minerálnych prameňov, z ktorých najznámejšie sú Vincentka, Aloiska, Ottovka a prameň Dr. Šťastného. Do všetkých liečebných i wellness zariadení, vrátane hotela Alexandria, je privedená prírodná liečivá voda, ktorá je využívaná na uhličité kúpele, rôzne druhy inhalácií, kloktanie a pitné kúry. O klientov sa stará sedemnásťčlenný tím skúsených lekárov. Výhodou pre hostí z radov pacientov je tiež 24 hodinová lekárska i sesterská služba, ktorá je zabezpečovaná ako v liečebniach pre dospelých, tak aj pre deti.

 

Viac informácií: www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.