Kúpele Luhačovice pripravujú bohatý kultúrny program

Neoddeliteľnou súčasťou kúpeľných pobytov je vyplnenie voľného času. Kúpele Luhačovice pripravujú bohatý kultúrny program. Popri liečebnej tak plnia aj ďalšie významné funkcie v prospech klientov i obyvateľov regiónu. Kúpele vždy boli a aj zostali centrom spoločenského života a bohatého kultúrneho diania. Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s., sú najväčším súkromným organizátorom verejného kultúrneho programu v Luhačoviciach. Pre veľký ohlas a záujem budú kúpele v tomto roku pokračovať v začatom projekte Luhačovice v tanci (30.  4. – 6. 5.), ktorý je rozšírený o tanečné kurzy s Janom Onderom. Slávnostné zahájenie tohtoročnej kúpeľnej sezóny, spojené s otváraním prameňov, je naplánované v dňoch 12. až 14. 5. 2017. Informuje o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

Programy ako dramatického, tak i hudobného žánru pripravené v Kúpeľnom divadle

„Aj tento rok pripravujeme v Kúpeľnom divadle celý rad programov ako dramatického, tak i hudobného žánru, ku ktorým patrí predovšetkým prestížny Festival Janáček a Luhačovice (17. – 21. 7. 2017). Na tohtoročnom hudobnom festivale, ktorého návštevnosť z roka na rok stúpa, sa predstavia renomovaní a svetovo slávní umelci a orchestre, ktorých mená už samé o sebe zaisťujú úspech a sľubujú nádherné umelecké zážitky.

Patrí k nim Filharmónia Bohuslava Martinů a husľový virtuóz Ivan Ženatý, svetová mezzosopranistka arménskeho pôvodu Julietta Galstian s excelentným tenoristom Alešom Brisceinom, hosťujúcim na popredných svetových operných pódiách, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, ktorý slávi úspechy na významných festivaloch, česká sopranistka svetového formátu Martina Janková, pôsobiaca ako sólistka opery vo švajčiarskom Zürichu, ktorá sa predstaví spoločne s vynikajúcim klaviristom Ivom Kahánkom a súborom Ensemble Flair a v neposlednom rade medzinárodne uznávaná varhaníčka, cembalistka a skladateľka Kateřina Chroboková, známa pod umeleckým menom KATT, ktorú bude sprevádzať komorný orchester Filharmónie Bohuslava Martinů,“ povedal J.  Dědek.

Dramaturgia Kultúrneho leta

Dramaturgia Kultúrneho leta ponúka renomované divadelné súbory a herecké osobnosti, slávne spevácke divy či sólistov a orchestre. Veľkej pozornosti a obľúbenosti sa tiež teší Akadémia Václava Hudečka, ktorá tento rok vstúpi do svojho 21. ročníka (31. 7. – 11. 8.). Svojich stálych priaznivcov má prehliadka komornej divadelnej tvorby Divadelné Luhačovice, ktorej kmotrom tento rok bude herec Emil Horváth ml. Termín prehliadky je od 20. do 26. augusta. Svoje stále miesto v programe má tiež Luhačovické rezbárske sympózium, ktorého termín bude od 5. – 10. júna. Predĺžený víkend od 15. do 17. júna bude už po piatykrát patriť Luhačovickému divadelnému stretnutiu, na ktorom sa predstavia tri amatérske divadelné súbory z Českej republiky, Slovenska a tento rok mimoriadne i Rakúska. Český divadelný spolok z Viedne sa predstaví s (po česky hraným) predstavením Skrotenie zlej ženy. Od 6. do 9. septembra rozoznie Luhačovice krásna a mäkká slovenčina pri príležitosti 5. ročníka Dní slovenskej kultúry.

Ďalší kultúrny program v Luhačoviciach

Príjemnú pohodu a odpočinok nájdu hostia na Kolonádnych koncertoch, ktoré rozoznievajú v letnom období Kúpeľné námestí. Prežité chvíle pri koncerte Hudby Hradnej stráže a Polície ČR s ukážkou vystúpenia čestnej jednotky Hradnej stráže (22. 6.) alebo krojovanej dychovej hudby Vlčnovjanka, či vyhláseného Dixieland Jazzzubs a ďalších orchestrov, patria určite k pekným zážitkom. Svoje čaro má aj Klobúkový deň (10. 9.), ktorý organizuje Luhačovický skrášľovací spolok Calma. V mimosezónnom období pripravujú kúpele ponuku klubových programov v Night clube hotela Alexandria ****, kde sa zároveň po celý rok usporadúvajú pravidelné tanečné večery. Bližšie informácie na www.lazneluhacovice.cz

 

Aktuálna ponuka kultúrnych podujatí v Luhačoviciach

30. 4. – 6. 5. 2017ROZTANCOVANÉ LUHAČOVICE (3. ročník)

Programová ponuka k Medzinárodnému tancu

12. – 14. 5. 2017OTVÁRANIE PRAMEŇOV

Zahájenie hlavnej kúpeľnej sezóny

květen až záříKOLONÁDNE KONCERTY
5. – 10. 6. 2017LUHAČOVICKÉ REZBÁRSKE SYMPÓZIUM (5. ročník)
15. – 17. 6.2 017LUHAČOVICKÉ DIVADELNÉ STRETNUTIE

Prehliadka ochotníckych divadelných súborov (5. ročník)

21. 6. 2017MEDZINÁRODNÝ DEŇ HUDBY (2. ročník)
22. 6. 2017HUDBA HRADNEJ STRÁŽE A POLÍCIE ČESKEJ REPUBLIKY
17. – 21. 7. 2017FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE (26. ročník)
31. 7. – 11. 8. 2017AKADÉMIA VÁCLAVA HUDEČKA  (21. ročník)
21. – 26. 8. 2017DIVADELNÉ LUHAČOVICE

Prehliadka komornej divadelnej tvorby (19. ročník)

6. – 9. 9. 2017DNI SLOVENSKEJ KULTÚRY

Prehliadka slovenského folklóru, divadla a hudby (5. ročník)

10. 9. 2017KLOBÚKOVÝ DEŇ

s Luhačovickým skrášľovacím spolkom Calma

15. – 19. 9. 2017MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL DETSKÝCH FOLKLÓRNYCH SÚBOROV PIESŇOU A TANCOM
(25. ročník)
27. 12. 2017 – 2. 1. 2018SILVESTROVSKÝ POBYT