Otváraním prameňov v piatok 11. mája začína sezóna v Kúpeľoch Luhačovice

 

V Luhačoviciach sa bude v dňoch 11. až 13. mája konať bohaté pásmo Otvárania prameňov 2018 spojené so začatím tohtoročnej kúpeľnej sezóny. Trojdňové pásmo začne v piatok 11. mája o 10.00 pouličný jarmok pri pošte a slávnosti vyvrcholia v nedeľu 13. mája posvätením prameňov a koncertom folklórnych súborov. V piatok sa predstaví divadlo Ja to som z Českých Budějovíc kolotočom rozprávok a večer zakončí Petra Janů a skupina Amsterdam koncertom v MeDK Elektra. Sobota bude patriť v Kúpeľnom areáli prehliadke historických vozidiel i historických bicyklov, hudobným programom a umeniu. Nedeľa začne o 8.30 slávnostnou svätou omšou v kostole Svätej rodiny a o 10.00 začína sprievod po prameňoch a svätenie prameňov. Pri jednotlivých prameňoch tancujú folklórne súbory a nedeľný program zakončí o 15.00 koncert folklórnych súborov.

Výkonný riaditeľ Kúpeľov (Lázní) Luhačovice, a. s. Ing. Jiří Dědek, MBA k tomu poznamenáva: „Otváranie prameňov je tradičnou akciou o ktorú javia mimoriadny záujem tisíce návštevníkov. Poteší nielen kúpeľných hostí, ale predovšetkým obyvateľov z celého okolia a dokonca aj zo Slovenska. Trasa sprievodu po prameňoch vychádza od kostola Svätej rodiny. Počas celého dopoludnia ožije kúpeľný park vystúpeniami folklórnych súborov pri prameňoch, ktoré sa následne predstavia v hlavnom popoludňajšom programe o 15.00 na Kúpeľnom námestí. Programy sú voľne prístupné verejnosti. Tento rok začíname sezónu, ktorú opäť očakávame ako úspešnú. Naša ročná návštevnosť teraz osciluje na úrovni cca 34 000 klientov a v sezóne máme plno. Voľné kapacity sú prevažne už len v mimosezóne,“ povedal J. Dědek.

Bohatý kultúrny program

Kúpele Luhačovice, a. s., sú najväčším súkromným organizátorom verejného kultúrneho programu v Luhačoviciach. Aj tento rok pripravujú v Kúpeľnom divadle celý rad predstavení ako dramatického, tak i hudobného žánru, ku ktorým patrí predovšetkým prestížny Festival Janáček a Luhačovice. Dramaturgia Kultúrneho leta ponúka renomované divadelné súbory a herecké osobnosti, preslávené spevácke divy či sólistov a orchestre. Veľkej pozornosti a obľúbenosti sa teší Akadémia Václava Hudečka. Svojich stálych priaznivcov má prehliadka komornej divadelnej tvorby Divadelné Luhačovice, Luhačovické divadelné stretnutia aj Luhačovické rezbárske sympózium. Príjemnú pohodu a oddych nájdu hostia aj počas kolonádových koncertov, ktoré rozoznievajú v letnom období kúpeľné námestie. V mimosezónnom období pripravujú kúpele ponuku klubových programov v Night clube hoteli Alexandria, kde sa zároveň po celý rok usporadúvajú pravidelné tanečné večery.

Výber kultúrnych podujatí v roku 2018

OTVÁRANIE PRAMEŇOV

zahájenie hlavnej kúpeľnej sezóny

 1. – 13. 5. 2018

 

KOLONÁDOVÉ KONCERTY

máj – september 2018

 

LUHAČOVICKÉ REZBÁRSKE SYMPÓZIUM / 6. ročník

tradičné stretnutie rezbárskych majstrov

 1. – 9. 6. 2018

 

LUHAČOVICKÉ DIVADELNÉ STRETNUTIE / 6. ročník

prehliadka ochotníckych divadelných súborov

 1. – 16. 6. 2018

 

HUDBA HRADNEJ STRÁŽE A POLÍCIE ČESKEJ REPUBLIKY

 1. 6. 2018

 

FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE / 27. ročník

 1. – 20. 7. 2018

 

AKADÉMIA VACLAVA HUDEČKA / 21. ročník

 1. 7. – 10. 8. 2018

 

DIVADELNÉ LUHAČOVICE / 20. ročník

prehliadka komornej divadelnej tvorby

 1. – 25. 8. 2018

 

DNI SLOVENSKEJ KULTÚRY / 6. ročník

prehliadka slovenského folklóru, divadla a hudby

 1. – 8. 9. 2018

 

KLOBÚKOVÝ DEŇ

s Luhačovickým okrašlovacím spolkom Calma

 1. 9. 2018

 

MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL DETSKÝCH FOLKLÓRNYCH SÚBOROV PIESNÍ A TANCA / 25. ročník

 1. – 16. 9. 2018

 

SILVESTER 2018 v Luhačoviciach

ponuka sprievodného programu k silvestrovským pobytom

 1. 12. 2018 – 2. 1. 2019

 

Ďalšie informácie sú na webových stránkach www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.