Dobrá lyžovačka na Slovensku určite nemusí byť drahá a môžeme z nej mať veľa príjemných zážitkov.  Dnes komplexne vybavené lyžiarske strediská ponúkajú oveľa viac možností ako stráviť voľný čas a ako sa zabaviť, a nemusíte pritom stále lyžovať. Pre dobrú zábavu zo zimnej dovolenky a lyžovačky by sme vám doporučili oblasť severného slovenska od Kysúc, cez Malú Fatru až po Oravu. Nájdete tu tri top slovenské lyžiarske strediská Veľká Rača, Vrátna a Kubínska hoľa.

Pokiaľ ste ešte neprepadli kúzlu bežkovania, je na to najvyšší čas. Nikde inde si totiž neužijete potešenie z pobytu v prírode viac ako na bežkách. Výhodou je, že v lyžiarskych strediskách myslia aj na bežkárov. Vo Vrátnej je pre bežkárov k dispozícii 22 km bežkárskych tratí, na Kubínskej holi a vo Veľkej Rači zhodne po 10 km. Výhodou je, že k bežkovaniu nepotrebujete kupovať skipass.

Pokiaľ nepotrebujete každý deň lyžovať, aj voľné dni si viete vyplniť zaujímavými aktivitami. Napríklad vo Vrátnej môžete vyskúšať snowtubing, vo Veľkej Rači sa zase môžete zviezť na bobovej dráhe. V neposlednom rade veľa zábavy sa dá zažiť aj na sánkach a na boboch. Ak si teda chcete odniesť veľa zážitkov a nechcete aby vás lyžovačka príliš veľa stála, zvoľte niektorú z alternatív k zjazdovému lyžovaniu a isto budete milo prekvapení.