Kúpele Luhačovice, a. s., pripravili na rok 2016 širokú škálu liečebných, relaxačných, regeneračných a wellness pobytov a to ako na dlhšie obdobie, tak na víkendy. Pri samoplatcovských pobytoch je prvýkrát v ponuke relaxačný pobyt TOP pre každý vek (Terapia Odpočinok Pohyb) zameraný na zdravý životný štýl doplnený o bonusy vo forme výrazných zliav na procedúry, spa rituály alebo vstup do fitness centra. Informoval o tom výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Ing. Jiří Dědek, MBA.

 

„Na koniec apríla sme pripravili výnimočný pobyt Vo víre tanca s Janom Onderom a Luciou Hunčárovou. Obaja tanečníci sú známi zo súťaže Českej televízie StarDance … Keď hviezdy tancujú. Jedná sa o týždenný pobyt s výučbou spoločenského tanca pre mierne pokročilé páry. Zúčastniť sa môžu aj ženy bez partnerov, ktoré sa chcú zdokonaliť v latinských tancoch. Pobyt získal druhé miesto v celoštátnej súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2015/2016. Aj tento rok sme pripravili exkluzívne pre hostí akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice ešte viac výhod vo forme zľavovej karty, po ktorej predložení ušetria naši hostia napr. pri objednaní výletov a kultúrnych akcií a môže byť využitá aj vo vybraných reštauráciách, obchodoch či cukrárňach v Luhačoviciach,“ konštatoval J. Dědek.

 

Dodal, že Luhačovice sú vďaka bohatej ponuke kultúrneho vyžitia právom považované za kultúrne a spoločenské centrum juhovýchodnej Moravy. Najväčšie moravské kúpele sú tiež úzko späté so svetovo známym hudobným skladateľom Leošom Janáčkom, ktorý ich navštívil dvadsaťpäťkrát.

 

„K Luhačoviciam každoročne patrí Luhačovické kultúrne leto s hudobnými a divadelnými festivalmi. Ku kľúčovým programom patria festivaly, ktoré sú navštevované hosťami zo všetkých kútov našej republiky i zo zahraničia. Prvým z nich, ktorý sa môže pochváliť najdlhšou históriou, je Festival Janáček a Luhačovice, ďalej Akadémia Václava Hudečka a prehliadka komornej divadelnej tvorby Divadelné Luhačovice. K novším projektom akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice patria Luhačovice v tanci, Rezbárske sympózium – Krása v dreve ukrytá, prehliadka ochotníckych divadelných súborov Luhačovické divadelné stretnutie a Dni slovenskej kultúry, ktoré prezentujú v našich kúpeľoch slovenský folklór, hudbu, divadlo či iné umenie,“ upozornil J . Dědek.

 

Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice prevádzkuje, ako jediná kúpeľná spoločnosť v ČR, vlastné kamenné divadlo z roku 1908, v ktorom sa v období od mája do septembra koná každoročne viac ako 40 kultúrnych akcií z hudobného i dramatického žánru. Vzhľadom na to, že divadlo nemá vlastný umelecký súbor, sú vystúpenia zabezpečované v spolupráci s renomovanými stálymi scénami a poprednými českými i zahraničnými umelcami.

 

Pravú kúpeľnú atmosféru pravidelne navodzujú v období hlavnej sezóny štyri desiatky kolonádnych koncertov pre širokú verejnosť konaných priamo na Kúpeľnom námestí. Hostia aj návštevníci si môžu vypočuť rôzne hudobné žánre od swingu cez jazz, folklór až po vyšší populár. Vyvrcholením cyklu kolonádnych koncertov je slávnostný promenádny koncert Hudby Hradnej stráže a Polície ČR.

 

Celoročne prebiehajú kultúrne programy priamo v jednotlivých hoteloch akciovej spoločnosti. Jedná sa o klubové programy, tanečné večery, alebo napríklad posedenie pri cimbale s ochutnávkou moravských vín. Za návštevu rozhodne stojí vyhlásený nočný klub v ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hoteli pýšiaci sa atmosférou prvej republiky, v ktorom sa pravidelne konajú hudobné a tanečné večery.

 

„Spojenie kúpeľnej starostlivosti a kultúrneho vyžitia sa tak stáva zážitkom pre telo i dušu. Nie je výnimkou, že pre rad klientov je hlavným dôvodom pre návštevu Luhačovíc práve kultúrne dianie. Preto pre milovníkov hudby a divadla pravidelne pripravujeme kúpeľný pobyt Symfónia zdravia v období Luhačovického kultúrneho leta. Pre tento rok sme ako novinku pripravili tiež pobyt Vo víre tanca, ktorý bol ocenený v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2015/2016,“ povedal J. Dědek.

 

Ďalej upozornil na to, že v roku 2016 uplynie 100 rokov od premiéry Janáčkovej opery Jej pastorkyňa v Prahe v Národnom divadle. Zásluhu na uvedení tejto opery v „Zlatej kaplnke“ mala Mária Calma Veselá, s ktorou sa Majster Janáček zoznámil práve v Luhačoviciach. Storočné výročie a priateľstvo Calmy s Janáčkom kúpele pripomenú uvedením opery Jej pastorkyňa pri začatí jubilejného 25. ročníka festivalu na Kúpeľnom námestí. Hudbu milujúci hostia sa môžu ďalej tešiť na koncerty popredných interpretov, ktorí vystupujú vo svetovo preslávených koncertných sieňach. Na festivale vystúpia aj sopranistka Eva Urbanová so slovenským tenoristom Petrom Bergerom, klavirista Ivo Kahánek, hobojista Vilém Veverka, huslista Josef Špaček, Janáčkov komorný orchester a Czech Virtuosi.

 

Vlajkovou loďou wellness pobytov v Luhačoviciach so širokou ponukou wellness služieb a relaxačných procedúr je ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel. Magnetom je voľný vstup do najväčšieho a najluxusnejšieho wellness centra v Luhačoviciach v štýle starorímskych kúpeľov. Wellness centrum ponúka zážitkové procedúry na regeneráciu tela i duše vrátane prírodných uhličitých kúpeľov. Hostia majú k dispozícii voľný vstup do bazéna, vírivky, saunového sveta (laconium, parná, bylinková, soľná a fínska sauna), Kneippov chodník, ochladzovacie sprchy, ľadovú studňu a vyhrievané lavice. Pre aktívnych návštevníkov je pripravené fitness centrum vybavené najmodernejšími posilňovacími strojmi. Očarí tiež Francúzska reštaurácia ponúkajúca regionálnu i medzinárodnú kuchyňu. Nechýba ani pravidelný kultúrny program vo vyhlásenom nočnom klube s prvorepublikovou atmosférou. Izby v historickej časti sú ladené v štýle tridsiatych rokov minulého storočia a modernú novú časť zase zdobia repliky suvenírov z ťaženia Alexandra Veľkého. Hotel už trikrát získal prestížne ocenenie v súťaži Czech Hotel Awards – hotel roka v kategórii Wellness & spa v Zlínskom kraji.

 

Viac informácií: http://www.hotelalexandria.cz/akcni-lazensky-pobyt-ve-viru-tance.php, www.HotelAlexandria.cz, www.LazneLuhacovice.cz