Ak ste majiteľom ubytovacieho zariadenia, musíte si nejakým spôsobom evidovať svojich hostí, rezervácie a mnohé iné informácie. Existujú rôzne systémy, ktoré takéto možnosti ponúkajú.
Väčšinou sú ale pre ubytovateľov zbytočne komplikované a častokrát aj spoplatnené vysokým ročným alebo mesačným poplatkom. Z toho dôvodu stále mnoho ubytovateľov používa pero a papier.

Online hotelová recepcia, ktorú nájdete na stránke www.hotelovarecepcia.sk je skvelý systém, ktorý umožňuje správcom ubytovacích zariadení spravovať rezervácie rýchlo a jednoducho. A dokonca je to zadarmo!
Tento systém ponúka dva typy účtov: bezplatný a pro. Ten bezplatný je, a vždy aj bude zdarma a pre náročnejších je pro verzia spoplatnená rozumnou cenou. Možno si teraz poviete, že bezplatná verzia bude úplne o ničom, a budete si musieť zakúpiť tú platenú, no vôbec to tak nie je. Bezplatná verzia vám poskytne všetko potrebné na evidenciu rezervácií na tzv. plachte obsadenosti, kde v peknom grafikom rozhraní vidíte obsadenosť jednotlivých izieb. Do systému si môžete nahodiť všetky svoje izby, typy izieb, ceny či dokonca rôzne zľavy, ktoré svojim návštevníkom ponúkate. Svojich hostí si takisto môžete evidovať v elektronickej domovej knihe a vidieť, koľko počas svojej návštevy vo vašom ubytovacom zariadení minuli za ubytovanie či doplnkové služby.
HotelovaRecep­cia.sk takisto poskytuje v rámci bezplatnej verzie rôzne organizačné možnosti. Môžete priamo zo systému zasielať ubytovacie poukazy so všetkými dôležitými informáciami. Ak ubytovávate cudzincov, zíde sa vám takisto možnosť priamo exportovať formulár pre cudzineckú políciu. Zoznam funkcií tu nekončí.
Ak však budete mať záujem o platenú verziu systému, bude vaša recepcia ešte múdrejšia. Platená verzia poskytuje mnohé ďalšie funkcie, ktoré vy a vaše ubytovacie zariadenie určite oceníte. Viac informácií o systéme, výpis funkcií jednotlivých verzií systému, ako aj možnosť vstupu do demoverzie systému, nájdete na www.hotelovarecepcia.sk