O exkluzívne poháriky akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice je záujem

 

Po úspešnom poháriku Nectarium, ktorý podľa rozhodnutia poroty zvíťazil v dizajnérskej súťaži a bol v rôznych farebných variantoch predstavený v uplynulých dvoch sezónach, prichádzajú Kúpele (Lázně) Luhačovice, a.s., opäť s novinkou. Stal sa ňou pohárik s názvom Labuť od skúseného českého dizajnéra Daniela Piršča. Jeho návrh, ktorý postúpil do finále dizajnérskej súťaže, získal najväčšiu priazeň verejnosti. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a.s.

Autora inšpirovala labuť a jej dlhý krk mierne prehnutý do písmena S. Podobný motív bol inšpiráciou aj pre architekta Dušana Jurkoviča, ktorý plastiky labutí použil na hlavné vstupy dnešného hotela Jurkovičov dom. Pohárik vyniká jemnou kompaktnou líniou a originálnym prepojením rúčky a náustku. Podstatu dizajnu najlepšie vystihuje sám autor: „V našom svete všetko dávno existuje, len sa to zdá byť skryté…“

Predaj originálnych pohárikov Labuť a Nectarium je obmedzený iba na zariadenia akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice. K dispozícii sú na recepciách hotelov Alexandria, Jurkovičov dom, Dom B. Smetanu, Jestřabí, Palace, Morava a Spoločenskom dome, v predajni cukroviniek na kolonáde vedľa haly Vincentka a v cestovnej agentúre Luhanka. Hostia akciovej spoločnosti si môžu kúpiť poháriky Labuť a Nectarium v ​​darčekovom balení za zvýhodnenú cenu. Kúpeľný pohárik je zároveň pekným darčekom z kúpeľov.

Základom kúpeľnej liečby v Luhačoviciach je pitná kúra tunajších prírodných liečivých prameňov, z ktorých najznámejší je Vincentka. Minerálne vody sa pijú nalačno, najlepšie ráno pred raňajkami a popoludní pred večerou. Pitie z kúpeľného pohárika nie je len záležitosťou módy, ale umožňuje kontrolovať množstvo vypitej vody a zároveň si užívať vodu v malých dávkach, čo je pre jej vstrebávanie veľmi dôležité.

Bližšie informácie na www.lazneluhacovice.cz