V súčasnosti pracuje v zahraničí vyše 300 000 Slovákov. Podľa prieskumov sa však asi len 7 percent plánuje vrátiť naspäť na Slovensko. Pýtate sa prečo je tomu tak? Odpoveď je zrejmá a jednoduchá. Na Slovensku im zamestnávatelia nikdy neponúknu tak dobre platené miesta a podmienky ako napríklad v Rakúsku či Anglicku. Nemusíme si klamať ani v prípade kultúrneho a sociálneho prostredia na Slovensku. Veľa žien pokojne opustí svoje pracovné miesto vo firme a odíde za prácou do zahraničia ako opatrovateľka, pretože zamestnávatelia na Slovensku len veľmi neradi zvyšujú platy svojím zamestnancom a pracovníci vedia, že týmto spôsobom sa nikdy nikde nedopracujú.

Najčastejším dôvodom prečo ľudia zo Slovenska tak odchádzajú je vysoká miera nezamestnanosti a zlé pracovné podmienky. Kým robotník pri stroji si zarobí niečo cez 800 eur a menej, v zahraničí si zarobí niekedy aj niekoľkonásobne viac, nehovoriac o skvelom ubytovaní, strave či preplatenom cestovaní. Študenti si nemôžu vynachváliť občasné letné brigády v zahraničí vďaka ktorým si slušne zarobia na ubytovanie, stravu a môžu sa osamostatniť. Veľmi častým dôvodom býva aj naberanie skúsenosti, rozšírenie životopisu a samotná znalosť jazyka.

Niektorým ľuďom však nejde ani tak o plat ako o dokázanie toho, že na to majú. Predsa len začať od nuly a vypracovať sa na niekoho nejde zo dňa na deň. Na Slovensku to platí už dvojnásobne. Vďaka ponukám práce v zahraničí si veľa ľudí uvedomí svoj potenciál a dokážu sa vypracovať na svoju vysnenú pracovnú pozíciu. Veď každý sa chce mať dobre a cítiť sa docenený. Preto študenti nemajú problém začať od nuly ako skladník či vodič nákladného auta a postupne pokračovať za úspechom.

I keď ponúk práce či brigád je neúrekom, predsa len si musíte dávať pozor či nejde o podfuk alebo sú dané inzeráty stále aktuálne. Na stránke  http://www.personnel.sk nájdete množstvo zaujímavých pracovných pozícii od skladníka cez opatrovateľku až po odborné profesie ako je zdravotná sestra či automobilový mechanik.