Praha bola vždy obľúbeným a najnavštevovanejším zahraničným mestom pre Slovákov i mnohých turistov z celého sveta. Metropola na Vltave láka hlavne počas leta tisíce turistov, ktorí sem vyrážajú za zážitkami, históriou, zábavou, kultúrou či nákupmi. Medzi Slovákmi je obľúbenou i vďaka blízkej geografickej polohe a neexistencii jazykovej bariéry. Kvôli nestabilnej situácii vo svete sa tento rok množstvo domácich turistov rozhodlo necestovať do exotických destinácii a preto môžeme počas leta očakávať nárast aj tejto klientely. Určite netreba návštevu Prahy odkladať – pripravených je mnoho lákadiel, vďaka ktorým sa tam nikto nudiť nebude. Vymenovať všetky podujatia sa na malej ploche ani nedá, ale vybrať si z nich môže naozaj každý.

 

Výkonný riaditeľ siete SIVEK HOTELS Viliam Sivek, jr. k tomu hovorí: „Každému, kto plánuje v najbližších mesiacoch navštíviť Prahu, odporúčame včas si zarezervovať ubytovanie. Tento rok očakávame v Prahe nárast turistov z viacerých dôvodov. Svoju úlohu na prerozdelení návštevnosti zohrala aj súčasná situácia vo svete, ktorá vedie záujemcov o cestovanie k tomu, aby si zvolili bezpečnejšie destinácie, medzi ktoré patrí i Praha. Pripravených je mnoho zaujímavých akcií rôzneho charakteru, medzi ktorými si vyberie úplne každý, či už ide o kultúru, umenie, šport alebo zábavu. Milovníkov kultúry potešia expozície svetoznámych maliarov. Do konca roka vo Veľtržnom paláci vystavujú Slovanskú epopej Alfonza Muchu a do konca júla na Pražskom hrade Rembrandtove diela. Medzi ďalšie tohtoročné pražské zaujímavosti patrí prvá výstava voskových figurín Madame Tussauds v strednej a východnej Európe. Prichystané sú hudobné a divadelné podujatia po stopách Mozarta či Vivaldiho. Aj tento rok sa bude konať Pražský jazzový festival, Pražský majáles a podujatie Pražské jaro 2016. Tento rok bude zvláštna pozornosť venovaná 700. výročiu narodenia Karla IV., na počesť ktorého je pripravených niekoľko hudobných podujatí, ako napríklad Novoměstský letní festival 2016, ktorý bude prebiehať až do 24. 10. 2016.“

 

Výpočet pražských podujatí v tomto roku je bohatý. Pri príležitosti 700. výročia narodenia Karla IV. je pripravených počas celého roka niekoľko atraktívnych podujatí. „Návštevníci sa môžu tešiť napríklad 1. 5. na bábkové divadelné predstavenie Tanec pro Karla IV., pripravený je cyklus prednášok s názvom Šifra Otce vlasti na rôznych miestach v Prahe od 5. 5. až do 23. 7. Veľkolepé oslavy sa odohrajú hlavne na Karlovom námestí a to 7. 5. v rámci open-air podujatia Všechno nejlepší, Karle IV. Po stopách Karla IV. sa môžu návštevníci Prahy vydať aj na Pražskom hrade, kde je od 15. 5. do 28. 9. pripravená „Náučná stezka – Karel IV. a Pražský hrad.“ Prehliadka bude pozostávať z 29 miest na Pražskom hrade, počas ktorej sa návštevníci dozvedia o stavebných a umeleckých činoch, ktorými Karol IV. zasiahol do podoby hradu.  Rovnako zaujímavý bude festival stredoveku Praga Caroli 2016 s konaním 14. – 21. 5. 2016, kedy sa Praha na 7 dní premení na jedinečné miesto plné stredoveku a kultúry. Ďalej sú to Veľké rytierske slávnosti 9. – 10. 7., kde sa bude prezentovať rytiersky život v dobe Karla IV“ pozýva. V. Sivek.

Pastvou pre oči budú aj ďalšie akcie. Patrí k nim Prague Design Week 2. – 8. 5. – tretí ročník medzinárodnej dizajnérskej prehliadky. Gurmáni si prídu na svoje na food festivale Oheň a kouř 7. 5., Českom pivnom festivale 12. – 28. 5. a Prague food festivale 27. – 29. 5. V ponuke je aj mnoho ďalších špecializovaných festivalov jedla, ktoré ponúkajú ochutnávky pív, raw stravy, či cudzokrajných a rôznych exotických jedál počas letných mesiacov. V neposlednom rade majú návštevníci možnosť navštíviť rôznorodé divadelné a hudobné vystúpenia.

 

Pre priaznivcov aktívneho odpočinku ponúka Praha do 1. 9. korčuľovanie v hale v Letňanoch. Pasívni športovci môžu navštíviť Medzinárodný florbalový turnaj 11. – 14. 8., pozrieť si konské dostihy na Veľkej červnovej cene 5. 6., motoristické Grand Prix ČR 25. 6., alebo navštíviť tretí ročník najväčšej motoristickej akcie, ktorá spája prvky výstavy, festivalu a exhibície a to Legendy – Motoristická slávnosť 11. – 12. 6.

 

Akékoľvek podujatie, akciu či festival si zvolíte, rozhodne je potrebné stráviť vo veľkolepej Prahe viac ako jeden deň. Nájsť v Prahe ubytovanie nie je problém. Problémom je len cena za takéto ubytovanie a tiež jeho kvalita. Hotelová sieť SIVEK HOTELS, oficiálny incomingový partner minuloročných hokejových majstrovstiev sveta, ponúka kvalitu za rozumnú cenu a hotely s vynikajúcim umiestnením v rámci Prahy. Návštevníci sa môžu ubytovať v sieti hotelov SIVEK HOTELS v rôznych častiach Prahy a na výber majú hotely od najluxusnejších až po cenovo dostupnejšie. Medzi Slovákmi najobľúbenejšie hotely patrí z tejto siete štvorhviezdičkový Selský Dvůr, obľúbené sú aj hotely Kampa Stará Zbrojnice**** či William ***+ neďaleko známeho Karlovho mosta, ale aj hotel Melantrich*** a Harmony***. Všetky ubytovacie kapacity sa nachádzajú v lokalitách s vynikajúcou dopravnou dostupnosťou. V súčasnosti spoločnosť prevádzkuje i na Slovensku hotel Prameň Dudince s modernou rehabilitáciou a wellness centrom, kde sa liečia predovšetkým ochorenia pohybového ústrojenstva, poúrazové a pooperačné stavy.

 

Viac informácií je na www.sivekhotels.com