Banská Štiavnica – historická, romantická, banícka, svetoznáma a čarovná. Aj takto sa označuje malebné mestečko v Štiavnických vrchoch, kam sa denne hrnú turisti z celého sveta, zaľúbené dvojice a celé rodiny s deťmi. Na preskúmanie Banskej Štiavnice a čarovných miest v jej okolí vám jeden deň stačiť určite nebude. Preto si pre váš výlet do Banskej Štiavnice hneď zajednajte aj ubytovanie v našom penzióne Starý Hostinec.

Čarovné miesto a atmosféru rodného kraja okúsite v našom rodinnom penzióne Starý Hostinec v dedinke Svätý Anton, ktorá je len na skok od Banskej Štiavnice. Históriou nasiaty dom s bohatou históriou z roku 1760 bol od nepamäti hostincom, ktorý vítal hostí zo širokého okolia, furmanov, ale aj vojakov z neďalekého kaštieľa.

Tak, ako sa tu kedysi schádzali hostia z rôznych končín, tak tu dnes ožívajú rôzne kúty Slovenska na jednom mieste a to čarom zariadených izieb podľa jednotlivých regiónov Slovenska. Tu v penzióne sa tak  harmonicky snúbi história regiónov s vašimi spomienkami a túžbou po poznaní tradícií.

Tradičné ubytovanie vo Svätom Antone ulahodí nielen turistom spoza hraníc, bažiacim po objavovaní baníctva, ale aj tým, čo chcú nasiaknuť pravou slovenskou náturou. Príjemný pobyt s nádychom romantiky dopraje aj dvojiciam túžiacim po chvíľkach samoty a prežitie krásnych chvíľ. Ubytovanie pre rodiny s deťmi poskytuje pohodlné zázemie malej i väčšej rodine spoznávajúcej región Banská Štiavnica s typickými vôňami vidieka a prakticky zariadených viaclôžkových izieb s vlastnou kúpeľňou, sociálnym zariadením, TV a bezplatnou WIFI.

Dokonalú kombináciu zaujímavého ubytovania, špecialít tradičnej kuchyne v reštaurácii, ktorá je súčasťou penziónu, a jednoduchej dostupnosti atraktívnych miest ponúkne priateľským stretnutiam a veselým partiám nielen tých pracovných.