V Kúpeľoch Luhačovice spustili rozsiahle rekonštrukcie, hotel Palace bude komfortnejší

 

Kúpele (Lázně) Luhačovice, a. s., aj tento rok pokračujú v rekonštrukcii svojich kapacít. Od 13. februára 2018 si hostia môžu vybrať na pobyt bývalý penzión Riviera, ktorý sa zmenil na moderný trojhviezdičkový garni hotel s 73 lôžkami, recepciou, reštauráciou a novým výťahom. Vďaka rozšíreniu a modernizácii, k pôvodnej budove z roku 1928, s dvojpodlažnou prístavbou zo 70. rokov minulého storočia, boli doplnené ďalšie dve poschodia. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

„Celý objekt hotela, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta pri vstupe do kúpeľného parku, sa tak výškovo zrovnal a obe časti pôsobia súmerne. Investovaná suma dosiahla zhruba 1,7 mil. eur s DPH. Stavbu realizovala firma 3V & H, s. r. o. podľa architektonického riešenia spoločnosti S-projekt plus, a. s., a na vybavení nábytkom sa podieľala spoločnosť Drevospracujúce výrobné družstvo Jaroměřice nad Rokytnou. Práce prebiehali od polovice novembra 2016 do januára 2018,“ konštatoval J. Dědek.

Rekonštrukcia Palace: Komfortnejšie stravovanie i moderná vstupná hala

V Kúpeľoch Luhačovice od 5. februára 2018 prebieha aj rekonštrukcia hotela Palace, ktorá by mala trvať do 11. marca 2018. Prinesie zvýšenie kvality poskytovaných služieb. „V reštaurácii sú naplánované úpravy povrchov, dodávka stoličiek a repasovanie stolov. Súčasťou je aj realizácia rautového výdaja v reštaurácii pre samoplatcov a rekonštrukcie sociálneho zariadenia. Výrazné zmeny budú v priestore kaviarne, kde bude vybudovaná druhá reštaurácia. Počíta sa tu s odstránením boxov a ich nahradenie novými stoličkami a stolmi. Premenou prejdú aj priestory priľahlého baru. Rekonštrukcia sa dotkne aj kuchyne a bude vybudovaná nová zásobovacia cesta vrátane výťahu pre dovoz jedla. Vo vstupnej hale sa hostia môžu tešiť na nový sedací nábytok, recepčný pult, vstupné automatické dvere do hotela i koberce. Pôvodné koberce budú tiež vymenené nielen vo všetkých izbách, ale aj na chodbách. Celková investovaná suma dosiahne cca 1 mil. eur s DPH za 5 týždňov,“ vymenoval J. Dědek.

Dodal, že ide len o prvú fázu postupnej obnovy hotela Palace, najväčšieho hotela v Luhačoviciach a hlavného hotela akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice, zameraného na kúpeľnú liečbu.

Ďalšie investície

V závere roka 2018 spoločnosť počíta aj s rozšírením detskej liečebne Vítkov. Pokročili tiež prípravy na rekonštrukciu kolonády s halou Vincentka, aj záchranu hlavných budov v areáli Vodoliečby a Slnečných kúpeľov, ale nejde o investície na jeden rok. Budú sa vykonávať postupne. Spoločnosť už v roku 2017 realizovala rad investícií v súlade s plánom. Modernizácia energetického hospodárstva spoločnosti priniesla nový systém, ktorý je ekonomicky výhodnejší a šetrnejší k životnému prostrediu. Jednoduchšia je aj regulácia tepla v jednotlivých objektoch (cca 2,6 mil. eur vrátane DPH). Kúpele začali aj obnovu povrchov vybraných komunikácií v Kúpeľnom areáli. Najfrekventovanejšie úseky pred Jurkovičovým domom a Kúpeľnou poliklinikou získali od minulého leta novú podobu (cca 500 tis. eur vrátane DPH). Spoločnosť sa stará aj o 10 prírodných liečivých zdrojov, ktoré má v správe. Okrem čiastočnej rekonštrukcie Aloisky a Prameňa Dr. Šťastného, ​​na začiatku jesene vykonávala práce pri zdroji Vladimír, ktorý by chcela v roku 2018 začať využívať na uhličité kúpele a inhalácie.

Kúpele Luhačovice sú dlhodobo najnavštevovanejšími moravskými kúpeľmi. Nachádzajú sa v lone krásnej prírody a lákajú návštevníkov nielen svojimi liečebnými a wellness pobytmi či perfektnými službami, ale aj neopakovateľnou architektúrou Dušana Jurkoviča a výnimočnými minerálnymi vodami na čele s Vincentkou. Kúpele poskytujú kvalitnú komplexnú starostlivosť o pacientov s ochorením dýchacích ciest, pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny (cukrovka), obehového ústrojenstva a onkologickými ochoreniami. Luhačovice sú ideálnym miestom pre relaxáciu, ponúkajú wellness víkendy aj relaxačné pobyty pre všetky vekové kategórie.

Ďalšie informácie sú na webových stránkach www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz