Zdravím všetky rodiny, priateľov a turistov. Náš apartmán C12 nezvyšuje a neznižuje iba cenu ale venuje sa Tatrám a prináša pridanú hodnotu. Ako vieme globálne otepľovanie je realita aj v Tatrách a mnohí hostia sa nás pýtajú, čo majú robiť cez zimu, keď nie je toľko snehu, nenechali sme to len tak a pustili sme sa do hľadania.

Pri hľadaní sme našli fajnové aktivity, ktoré sa dajú robiť v blízkosti apartmánu. Za naozaj top aktivitu by som spomenul Drevené kostolíky UNESCO, ktoré začínajú od Tatier až po ukrajinskú hranicu. Drevené kostolíky sú nielen tak zaradené medzi Sväťove dedičstvo, vyžarujú totiž veľmi príjemnú energiu, ktorú cítia sluchovo-zrakovo postihnutý cez svoje dlane. Kostolíky sú postavené bez jediného klinca a sú otočené smerom na východ odkiaľ prišiel Ježiš a majú všetky rovnakú architektúru podľa nejakých svätých listín, ako majú byť postavené. Do dnes sa tam konajú bohoslužby. Kostolíkov je asi 4O a nachádzajú sa na Karpatskej drevenej ceste.

Ďalšia veľmi fajn aktivita je znovu otvorená Belianska jaskyňa, ktorá je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Otvorené sú nové časti a sprevádzajú ju zaujímavé zvukové efekty. Dĺžka je 3800metrov vstupné je od 4-8€. Od apartmánu je vzdialená 16km.

Medzi takú fajn vychytávku pre rodiny sme našli verejné korčuľovanie v novej Popradskej Aréne alebo na starom zimnom štadióne za pár eur.

To sú aktivity, ktoré si môžete dopriať mimo rezortu ale také naj veci čo sa dajú robiť v rezorte sú tiež veľmi dobré a to napríklad krásny wellness s malým saunovým svetom. Je tam finska,parná,infra sauna,jacuzzi,whirpool vaňa,jazierko, oddychová miestnosť. A na záver by som pripomenul našu stále sa rozširujúca sa zbierku DVD a to krásne dokumenty od Pavla Barabáša Kolekcia – Príbehy tatranských štítov alebo novinku, ktorá sa dá pozerať aj v 3D kvalite s 3D okuliarmi a to rozprávku pre celú rodinu Mimóni.

Pripravil Matej Ištván, a prinášam to naj čo sa deje v Tatrách