Nakupovanie cez internet je na Slovensku čoraz populárnejšie. Tento trend k nám prišiel prirodzene zo zahraničia, s rozšírením internetu do domácností, so vstupom Slovenska do Európskej únie a na jednotný európsky trh a tiež po prekonaní prvotnej nedôvery spotrebiteľov voči nákupom na diaľku.

Svoju úlohu v rozmachu internetového nakupovania zohrala aj nová legislatíva na ochranu spotrebiteľa, ktorá umožňuje zákazníkovi vrátiť tovar zakúpený cez internet do 14 dní bez udania dôvodu. Rovnako dôležitá je aj rastúca dôvera spotrebiteľov v platby kartou cez internet.

Zo začiatku ľudia nakupovali cez internet hudobné nosiče, počítačové hry, lístky na koncerty. Postupne sa pridali počítače, elektronika, kozmetika, hračky. Neskôr tiež športové potreby, oblečenie, obuv, nábytok a v podstate každý tovar, ktorý bolo možné predtým nakúpiť iba v kamennej predajni. Výhodou on-line nakupovania je úspora času, rýchlosť, bezpečnosť, nižšia cena a širší výber. Nevýhodou zas nemožnosť fyzicky si tovar vyskúšať a komunikácia na diaľku.

Zo športových potrieb sú najpredávanejšie vybavenie pre fitness, loptové hry, posilňovanie, beh, ale aj rôzne letné a zimné športy. Čoraz viac sa predáva aj športové oblečenie a obuv, ktoré si hľadali cestu do košíkov spotrebiteľov pomerne dlho, podobne ako pri každom oblečení a obuvi.