Doplnky majú v móde významnú úlohu. Tak ako v dospeláckom, aj v detskom šatníku by mali mať svoje zastúpenie. No nie sú to len dievčenské záležitosti. Vybrať si môžu aj chlapci.

Dievčatá sa už odmalička radi parádia. Doma si zvyknú požičiavať mamkine šaty, topánky či šperky. Aby ste sa nemuseli báť o svoje cenné veci, kúpte svojej dcérke vlastné doplnky, ktoré môže nosiť kedykoľvek a takmer k čomukoľvek. Deti majú totiž vlastný vkus, treba na nich preto dohliadať. Základom je samotné oblečenie. Z jednoduchých šatičiek sa razom stane nádherný outfit. Stačí zvoliť ten správny detský opasok, prípadne náhrdelník. Dievčatá tiež radi nosia náušnice, náramky, čelenky a iné ozdoby do vlasov.

Možno ste si všimli, že do módy sa opäť vrátili traky. Tento retro doplnok slúžil kedysi podobne ako opasok na odstránenie problému s veľkými nohavicami. Pružné pásiky v podstate upevňovali na telo dolnú časť oblečenia. Dnes majú však aj iný význam, vizuálny. Obľúbené sú predovšetkým u mladých ľudí, rovnako u chlapcov i u dievčat. Rozkošne v nich vyzerajú aj malé detičky. Biela detská košieľka v kombinácii s nohavicami a trakmi vyčaruje z vášho synčeka veľkého fešáka. Medzi ďalšie chlapčenské doplnky patrí napr. motýlik, kravata, či čiapka.