Či už vo forme darčeku, alebo len tak, hračkou nikdy nič nepokazíte. Trh je ale presýtený rôznymi druhmi, viete si preto vybrať tú správnu? Darčeky potešia každé dieťa, ale o to viac ak im prídu aj skutočne zaujímavé. Preto nekupujte hračky len tak, ale dajte si na tom záležať. Deti to vždy ocenia a čo je lepšie, ako vidieť ten sladký úsmev na ich tvári?

 

Deti milujú hračky. Ak o tom máte nejaké pochybnosti, stačí ak ich vezmete do hračkárstva. Nájdu tam azda aj milión hračiek, ktoré by chceli hneď tu a teraz. Ale dnes už neslúžia hračky len ako istá forma zábavy. Väčšina hračiek totiž zabezpečuje aj možnosť niečo sa pri hraní naučiť. Napríklad využívajú detské zmysly, rozvíjajú fantáziu a učia vychádzať s ostatnými.

 

Batoľatá sa toho majú učiť asi najviac. Našťastie ich to ale aj veľmi baví. Radi zisťujú čo ako chutí, vyzerá a aký má tvar. Každý tvar, farba, textúra, chuť a zvuk je pre nich nová vec, ktorou sa učia spoznávať tento svet. Preto by takéto deti mali mať práve hračky, ktoré sú bezpečné a pomáhajú objavovať. Najobľúbenejšie sú hlavne tie, ktoré vydávajú rôzne zvukové efekty a menia farby. Takéto detské hračky ich fascinujú, zaujmu ich pozornosť a zlepšujú zmysly. Ako rastú, tieto hračky môžu použiť na objavovanie tvarov a veľkostí. Taktiež potrebujú kocky, ktoré im pomáhajú zlepšiť motoriku rúk a koordináciu.

 

Neskôr ako sú už deti väčšie, ich možnosti sa zväčšujú. Na trhu je viac hračiek a preto je naozaj z čoho vyberať. Stále ale ešte môžu mať hračky, ktoré obľubovali ako menšie. To je úplne v poriadku. Kocky, s ktorými sa hrali pred rokom alebo dvoma ich môžu postupom času naučiť niečo úplne nové a dajú im tak úplne iný zmysel. Potrebujú ale aj hračky, ktoré prislúchajú ich veku. Hra, v ktorej majú trafiť rovnaký tvar do rovnakej diery je veľmi obľúbená hra, práve v tomto veku. Rovnako je na tom aj lego, ktoré ich učí viac o farbách, symetriách a znova o motorike.

 

Pre predškolákov sú vhodné hračky, ktoré ich už pomaly učia písmenká, čísla, abecedu a počítať. Je mnoho hračiek ,ktoré pokrývajú tieto veci či už v podobe puzzle s abecedou alebo detské počítače a pod. Takéto hračky pomôžu deťom pripraviť sa na to, čo sa budú učiť v škole a pritom sa stále môžu baviť. Učenie sa hravou formou je to najlepšie, ide ľahko a deti si ani neuvedomia ako a pokroky budú viditeľné.

 

Hračky dávajú deťom veľa. Ak im kupujete tie správne hračky a hrajete sa spolu s nimi, dáva im to možnosť tráviť s vami čas, baviť sa a zároveň aj učiť. Spraviť z učenia srandu pripraví deti na školu a nebudú sa do nej vedieť dočkať. Ak deťom vybudujete pozitívny vzťah k učeniu, škola pre nich nebude problémom.