Ostrá bolesť v spánkoch, nepríjemné pocity v žalúdku a neutíchajúci smäd, ktorý vás v daný deň sprevádza na každom kroku. Proces odbúravania alkoholu z tela alebo jednoducho opica. Je vám tento scenár dôverne známy? Radi by ste sa mu v budúcnosti oblúkom vyhli? Pokiaľ siahnete po skutočne kvalitnom alkohole, garantujeme vám, že nasledujúci deň sa nepríjemné bolesti hlavy nedostavia. Práve naopak – zobudíte sa svieži ako v akýkoľvek bežný deň a budete schopní normálne fungovať.

Čo alkoholické teda počas party piť, aby ste sa vyhli opici? Ak sa plánujete zabávať do skorých ranných hodín, správnou voľbou je rum. Na našom trhu máme rozličné značky, tie najkvalitnejšie sú dostupné v špecializovaných e-shopoch. Medzi profesionálnymi degustátormi sa šepká, že najlepší rum na svete je Rum Zacapa Centenario 23 z Guatemaly. Svoj názov si vyslúžil preto, lebo v dubových sudoch dozrieva až 23 rokov. Výrobcovia si potrpia aj na originálnu fľašu, ktorá má ručne tkaný obal.

Vynikajúco chutí aj 7-ročný rum diplomaticko z Venezuely. Je cenovo dostupnejší a snúbia sa v ňom rôzne exotické chute – nádych ríbezľového pyré, melasy, rozmanitých korenín a aróma banánového koláča. Ak nechcete na oslave zotrvať až do úplného konca, no radi si pomaly vychutnávate sladké likéry, vrelo odporúčame jemný ovocný nápoj orechovica. Harmónia chutí a vyváženosť vôni robia z tohto destilátu pitie pre tých najváženejších hostí.

Tak teda príjemnú zábavu a nazdravie! :)