Chcete podlahy, ktoré sa len tak lesknú? Vysávač stačiť nebude!

Hoci dnes upratovanie od prachu v mnohých priestoroch postupne preberajú stroje, robotické vysávače nás stále zbavujú len prachu a najhrubšej nečistoty. Každý priestor s kobercom preto potrebuje z času na čas vytepovať, a ten bez neho poumývať mopom. Špina sa totiž do podlahy zasuší (obzvlášť akákoľvek špina zmiešaná s tekutinou) a vytvorí lepkavý povrch, s ktorým si vysávač neporadí.

<a title=“Mopy“ href=“https://cistiaceprostriedky.sk/k/mopy-na-umyvanie-podlahy/“>Mopy</a> sa vyrábajú najčastejšie z dvoch materiálov – bavlny, alebo mikrofázového vlákna. <a title=“Bavlnený mop“ href=“https://cistiaceprostriedky.sk/k/mopy-na-umyvanie-podlahy/“>Bavlnený mop</a> sa hodí na umývanie dlažby, linolea, liatej dlažby a podláh. Jeho výhodou je dobrá savosť a jemnosť, dokáže zájsť aj do drobných medzier v kameninovej podlahe a vyčistiť ju do hĺbky. Na druhú stranu <a title=“mikrofázový mop“ href=“https://cistiaceprostriedky.sk/k/mopy-na-umyvanie-podlahy/“>mikrofázový mop</a> je lepší na umývanie parkiet a drevenej podlahy, pretože je jemnejší a neškriabe drevené povrchy.

Okrem samotného mopu však budete potrebovať aj držiak mopu a násadu. <a title=“Držiak kapsového mopu“ href=“https://cistiaceprostriedky.sk/p/drziak-kapsoveho-mopu-40-cm/“>Držiak kapsového mopu</a> sa pomocou kapsy na koncoch mopu nastokne, a jednoduchým stlačením tlačidla sa dá nasadiť či zložiť dole. <a title=“Držiak mopu FLIPPER“ href=“https://cistiaceprostriedky.sk/p/drziak-mopu-flipper-40-cm/“>Držiak mopu FLIPPER</a> na druhú stranu má jednoduché svorky, ktoré držia mop na mieste. Dajú sa odopnúť bez použitia rúk a preto sú veľmi obľúbené medzi upratovačkami.

Nezabudnite ani na násadu (tyč). Sú aj teleskopické násady, ktoré majú nastaviteľnú výšku, ale najlepšia je násada 140cm, ktorá je extra pevná. S kvalitným mopom je umývanie podlahy jednoduchšie a menej namáhavé na vaše telo. Ľahká alumíniová násada je pevná, neohýba sa a navyše ani pri pôsobení vody a prostriedkov nehrdzavie.

Autor článku: ADLERR, s.r.o.
© 2021. Všetky práva vyhradené. Obsah z tejto stránky je zakázané kopírovať.