Obrovskou prednosťou kamenného koberce TopStone je jeho všestranné využitie. Kamenný koberec TopStone je okrasou interiérov, praktickou exteriérovou podlahovou krytinou a taktiež je vhodný pre spevnenie mestských chodníčkov a ďalšie municipálne využitie.

Designová interiérová podlaha

Prepojenie interiéru s prírodnými materiálmi k sebe neodmysliteľne patrí. Kamenný koberec TopStone je toho dôkazom. Kamienková podlaha na prvý pohľad zaujme svojím jedinečným vzhľadom
a textúrou riečnych kamienkov, drobných mramorových kamienkov alebo perleťových kamienkov.

Po designe interiérová podlaha TopStone zaujme svojimi unikátnymi vlastnosťami.  Riečne kamienky prepojené s prírodnou živicou nechladia, sú príjemné na dotyk a povrch sa veľmi jednoducho udržuje. Dá sa vysávať aj umývať rovnako ako bežná keramická dlažba. Podlaha je zároveň vysoko tepelne izolačná a vhodná pre podlahové kúrenie. Výhodou je taktiež perfektný krokový útlm. Pokiaľ bývate v byte, tak susedia pod Vami o Vás nebudú ani vedieť.

Pre svoje výborné vlastnosti a bezšpárový povrch je interiérový kamenný koberec ideálny do chodieb a veránd, ako aj do kuchýň a obývacích miestností. S uzavretou štruktúrou je kamenný koberec TopStone odolný proti vode a vlhkosti. Preto je vhodný do kúpeľní, wellnes centier a dokonca na podlahy a steny sprchových kútov.

V interiéri sa prostredníctvom systému TopWall kamenný koberec využíva taktiež k dekoračnému obloženiu stien obývacích miestností alebo kuchynských liniek, sprchových kútov, obkladov vaní, šatníkových stien, krbov, dekoračných stĺpov a pod.

Vonkajší vodepriepustný povrch

Exteriérový kamenný koberec vyniká svojim prírodným vzhľadom, vysokou pevnosťou a dlhou životnosťou. Povrch je pritom vodepriepustný, nešmýka sa a je mrazuvzdorný. Kamenný koberec je odolný voči zmenám teplôt, slnečnému žiareniu aj proti pôsobeniu solí.

Pre tieto vlastnosti je povrch priamo ideálny na vonkajšie schodiská, terasy, záhradné chodníky alebo príjazdové cesty ku garážam. Systémom TopWall sa použitie rozširuje na sokle, ploty
a pod.  Prednosťou kamienkového povrchu je vodepriepustnosť vďaka ktorej povrch veľmi rýchlo schne, nevytvárajú sa na ňom nebezpečné kaluže a nešmýka sa. Preto sa kamienkový koberec TopStone pokladá okolo bazénov kde vytvára bezpečný povrch, ktorý je príjemný na dotyk.

Municipálne využitie nezaťažujúce životné prostredie

Práve vodepriepustné vlastnosti kamenného koberca sú ideálne pre municipálne využitie. Dažďové zrážky sa vsakujú do podložia a preto nie je nutné riešiť odvod povrchovej vody. Vďaka tomu nedochádza k vysušovaniu okolitej krajiny a k nadmernému zaťaženiu čističiek odpadových vôd. Použité spojivo na báze živice neobsahuje toxický nonylfenol a je úplne ekologicky nezávadné.

Produktové rady TopStone Mesh, TopStone Cell a TopStone CityStone sú vhodné pre aplikáciu na nespevnené cesty a staré povrchy chodníkov, peších zón, náučných chodníkov, ale tiež pri výstavbe verejného priestranstva sídlisk. Zároveň je povrch vhodný pre zvýšenie pevnosti prejazdových ciest a parkovísk.

S širokým využitím kamenných kobercov TopStone Vás v realizácii Vašich plánov nebude nič obmedzovať.