Ochráňte deti pred chladným vetrom

Veľa mamičiek sa najmä v zimnom období bojí o zdravie svojich detičiek. Starosti však môžu dať bokom tie, ktoré majú teplý detský šál alebo čiapku z obchodu iDO. Aj keď detičky niekedy deti trucujú, pretože im šál a čiapka skôr prekážajú, určite nepovoľte a ukážte im aké rôzne druhy a farebné kombinácie sú momentálne v ponuke. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi.

Väčšina šálov iDO je vyrobená z čistej vlny alebo bavlny, preto si na ne deti oveľa rýchlejšie zvyknú. Nebude im v nich príliš teplo, práve naopak, mäkkučký šál ich budú len príjemne hriať, a pritom chrániť. Ak vonku fúka silný a mrazivý vietor je veľmi dôležité, aby mal drobec zakrytú časť krku. Toto miesto je totižto najnáchylnejšie a veľmi jednoducho by dieťa mohlo začať bolieť a škrabať v hrdle. Rovnako tak je dôležitá teplá detská čiapka, pretože každý rodič isto vie, že ak dieťa vonku behá, rýchlo sa spotí a bez čiapky je choroba hneď na svete. Dôležité je aj to, aby čiapka, ktorú doma máte, zakryla vašej ratolesti celé uši. Tie dokážu pri nulových teplotách veľmi rýchlo zamrznúť aj dospelým ľuďom a spôsobiť tak nepríjemné zápaly.

Zimný šál alebo nákrčník je skvelým doplnkom k bunde či kabátu. Detský obchod iDO ponúka rozmanité farby od tmavozelenej cez klasickú dievčenskú ružovú farbu, až po chlapčenskú svetlo alebo tmavomodrú. Tieto šály sú vhodné pre deti od 0 do 14 rokov. Tejto širšej vekovej kategórii je prispôsobení aj dizajn šálov a čiapiek. Menšie dievčatká by si mohli vyberať medzi srdiečkami, mašličkami alebo vyšperkovanými šálmi s drobnými kamienkami. Naopak pre chlapcov je aj na túto zimu pripravená námornícka modrá s vodorovnými pásikmi.

Čím zaujímavejší šál alebo čiapka, tým radšej ich vaše dieťa bude nosiť. Presne pre túto príležitosť je tu aj set s uškami a očami na čiapke a samozrejme ten istý motív aj na šáliku. Stále modernejším sú nákrčníky alebo takzvané tunelové šály. Veľkou výhodou tohto typu je to, že si môže dieťa časť takéhoto šálu obtočiť aj okolo hlavy a tým vznikne provizórna čiapka alebo kapucňa. V ponuke môžete nájsť aj upletový šál. Je to jednoducho povedané pružná textília, ktorá je však o niečo tenšia ako pletené vlnené šály.