Pripravujete záhradnú akciu, oslavu, hostinu prípadne inú letnú akciu v záhrade? Potrebujete vyriešiť jednorazovo sedenie pre väčší počet osôb? Práve pre vás sú ideálnym riešením práve pivné sety. Pivný set sa skladá z jedného stola a dvoch lavíc. Sú to v podstate rozkladacie stoly a lavice. Vrchnú časť tvorí vždy smreková doska ktorá je lakované bezfarebne alebo farebne. Nohy stola a lavice sú kovové a sklápacie. Práve vďaka sklopnému mechanizmu je možné pivné stoly a lavice zložiť. Toto zabezpečuje jednoduché skladovanie a prepravu pivných setov.

Pivny set s operadlom

Nohy bývajú vyrobené z oceľového plechu z ktorého sú vylisované a zvarené. Kvalitnejší výrobcovia ponúkajú nohy ktoré sú vyrobené z oceľového jakla. Práve nohy z oceľového jakla zabezpečujú perfektnú životnosť pivných setov. Druhá vec na ktorú treba pozerať pri výbere rozkladacích stolov a lavíc je hrúbka dosky. Hrúbka lavice by mala byť 30 mm. Práve vtedy je lavička pevná a pohodlne odnesie požadované množstvo ľudí. Hrúbka stola môže byť aj menšia.

Pre príklad k jednému pivnému setu usadíte 8-10 osôb (platí pre dĺžku setu 220 cm). Tým pádom na desať pivných setov usadíte 80-100 osôb. Pivné sety sú skvelým riešením všade tam kde potrebujete usadiť väčší počet osôb. Pokiaľ robíte catering a stravovanie po festivaloch a jarmokoch môžu byť rozkladacie stoly a lavice pre vás tým najlepším riešením.