Voda, slnko, piesok, sem tam nejaká mušľa či riasa a desiatky nápadov, ako tieto zdroje využiť. Kým veľkí sa zabavia pri volejbale či plážovom futbale, o malých sa musíte postarať vy. Ako? Využite všetko, čo ponúka plážový bar.

Jednou z možností, ako zabaviť dieťa, je nakúpiť zásobu loptičiek, farebných vedierok, vodných mlynčekov či striekacích pištolí. Ak však nechcete ísť na dovolenku s kufrom plným plastových hračiek, pokúste sa využiť to, čo vám ponúka hotelový komplex.

Ak si z plážového baru „ukradnete“ niekoľko veľkých plastových pohárov, môžu efektívne nahradiť formičky i lopatky. Azda najobľúbenejšou činnosťou je stavanie vežičiek, ktoré spolu tvoria nádherné vysoké hrady. Jednotlivé bašty môžete ozdobiť kokteilovými dáždničkami či slamkami, kamienkami a mušľami. Stredoveké opevnenia boli často obohnané hlbokými vodnými priekopami a drobci určite ocenia, ak bude mať jednu takú aj váš hrad. Namiesto padacieho mosta poslúži drievko a vo vode môžu plávať aj zelené riasy – krokodíly.

Rovnako populárna je súťaž o najvyššiu stavbu. Jednotlivé pieskové „bábovky“ sa v takomto prípade stavajú na seba a vyhráva ten, koho veža sa zrúti ako posledná. Pri hre sa dajú využiť rôzne druhy pohárov, základ by mal byť čo najširší a špic naopak najužší, napríklad z plastového štamperlíka. Vrchol musí samozrejme zdobiť dáždniková či slamková zástava.

Chýba vášmu drobcovi nejaká vodná hračka? Keď plastový pohárik na okraji na viacerých miestach nastrihnete do rovnakej hĺbky a tieto pásiky vyhnete smerom von, okamžite sa zmení na plávajúcu morskú chobotnicu či medúzu.

A ak chcete zabaviť dieťa na naozaj dlhú dobu, zahrajte sa na hľadačov pokladov. Pošlite ho počítať na deku, chrbtom k vám, a do piesku zahrabte všetky drobnosti, ktoré v bare nájdete. Úlohou vášho pátrača bude tieto veci čo najrýchlejšie nájsť.

Pri hrách samozrejme nezabudnite na ochranu – pokrývku hlavy, detské biele tričko, vrstvu opaľovacieho krému a pravidelný prísun tekutín. I keď na pobreží fúka príjemný vánok a váš drobec nemusí v zápale hry pociťovať smäd ani únavu, slnko ho rozhodne vyčerpá. Preto s ním každú hodinu strávte čas v tieni, kde môžete prebrať ďalšie plány na hry či veľkolepé stavby. Prajeme vám príjemnú zábavu :)