Chcete si uľahčiť umývanie okien v spoločnosti, hoteli, alebo sa mu venujete profesionálne? Správne vybavenie vám v tom výrazne pomôže.

Základom je samozrejme rozmývač na okná s návlekom. Správny návlek z mikrofázových vlákien do seba nasaje dostatok vlhkosti, a tak aj pri umývaní väčších okien nebudete musieť návlek často namáčať. Pomocou návleku a prípravku na umývanie okien treba všetky plochy dôkladne očistiť. Teleskopická tyč 10 metrová má obrovský dosah, dokážete pomocou nej poumývať okná vo výške 11 metrov, čo je na úrovni 2-3 poschodia. Ešte si vyberte správny návlek, ktorý Vám umývanie okien veľmi uľahčí.

Pred samotným umývaním je však dobré použiť ešte iný nástroj, ometač pavučín. Táto jednoduchá štetka, ktorá sa dá nasadiť na násadu, postiera prach z okien a vymetie pavučiny z rohov, aby ste počas umývania zbytočne nešpinili návlek.

Po umytí okien a očistení je čas poradiť si s rôznou ťažšou špinou, ako napríklad farbou, lepidlom či zvyškami pásky a fólie. Takéto čistenie si výrazne uľahčíte, ak použijete výsuvnú škrabku – tá vďaka pevnému nožu ľahko odstráni rozmočenú farbu/ lepidlo, a za sebou zanecháva perfektne čisté sklo. Škrabka je na výber výsuvná, ktorá sa dá odložiť aj do vrecka, prípadne vhodná na nasadenie na tyč ale aj s pevnou rúčkou.

A na záver zostáva už len to najdôležitejšie – stieranie. Stierka na okná sa nasadí na teleskopickú tyč, a môže sa začať záverečná fáza stierania vody z okna. Stierka na umývanie okien stiahne všetky kvapky a okno tak zostane pekne naleštené a čisté. Ak by ste tento najdôležitejší krok vynechali, na okne vzniknú malé šmuhy na miestach, kde kvapky prirodzene vyschnú – a okná budú vyzerať, akoby ste ich vôbec neumyli. Veľká stierka na okná 90 cm je najväčšia stierka na umývanie okien, ktorá je v ponuke. Používa sa na veľké výklady a na veľké okná, príp. obrovské presklené plochy. Na utieranie okien sa môže použiť mikrofázová utierka ktorá je vhodná aj na leštenie.

Autor článku: ADLERR, s.r.o.
© 2021. Všetky práva vyhradené. Obsah z tejto stránky je zakázané kopírovať.