Skútre značky Vespa sú vo svete malých mestských dvojkolesových „tátošov“ synonymom kvality a štýlu. Táto talianska značka už od roku 1946 sa za takmer 60 rokov svojej existencie prepracovala na vrchol medzi výrobcami skútrov. Stala sa aj najobľúbenejšou značkou skútrov, nie len vďaka svojej kvalite, ale aj vďaka klasickému dizajnu v retro štýle, ktorý je známy po celom svete. Práve dizajn skútrov značky Vespa sa stal akýmsi módnym vyjadrením, ktoré ľudia rozpoznávajú po celom svete.

Najnovším prírastkom do rodiny skútrov Vespa sa stal model Vespa 946 pomenovaný symbolicky po roku založenia tejto značky. Tento model sa predáva od júla 2013. Dizajn tohto skútra, ktorý sa nesie v retro-modernom štýle bol však predstavený už v roku 2011 na výstave motocyklov EICMA. Ako už výraz retro-moderný štýl napovedá, jedná sa o spojenie minulosti a budúcnosti do jedného štýlového a kvalitného skútra. Dizajn je založený na prototype Vespa MP6 z roku 1946, takže sa jedná o skutočné retro. Vespa MP6 bola úplne prvou Vespou, ktorá sa kedy predávala.

Vespa 946 sa vyrába v dvoch verziách, a to s motormi s objemom centimetrov a výkonmi 11,7, respektíve 13 konských síl. Môže sa pochváliť hliníkovým rámom, ktorý zníži spotrebu a hmotnosť vozidla. Vespa pri výrobe svojho nového produktu dbala okrem iného na tichší a plynulejší chod motora, ako aj zníženú spotrebu, ktorá je udávaná ako 2 litre na 100 kilometrov. Inžinieri dbali aj na bezpečnosť, a nová Vespa 946 je vybavená brzdovým systémom ABS a systémom ASR.

Taliansky skúter Vespa 946 (odkaz na http://www.vespaobchod.sk/…spa-946.html), ako aj iné skútre značky Vespa či príslušenstvo a rôzne iné produkty nájdete v špecializovanom internetovom obchode Vespa obchod (odkaz na http://www.vespaobchod.sk) – všetko pre Vás a pre Váš skúter.