Kedysi boli svetríky výhradne zimnou záležitosťou. Hrubé ťažké svetre z ovčej vlny pomáhali prečkať tuhý mráz i fujavicu. Potom prišla vlna a s ňou rozkošné svetríky s osmičkovým vzorom, ktoré nám povečer plietli babky spolu s papučkami. Nuž a dnes sú svetríky celoročnou záležitosťou, či už v podobe bolerka, pletu dlhého až po kolená, kardiganu alebo klasického svetríka na gombičky.

Svetríky patria rovnako do elegantnej, ako do športovej módy. Svoje stále miesto majú aj okolo pásov detí, či v ich školských taškách, kde pomaly nahrádzajú mikiny. Veď čo je príjemnejšie, než zabaliť sa v chladnej triede do mäkkej chlpatej bavlny?

Ak máte doma slečnu, ktorá obľubuje módu XXL, určite jej zadovážte predĺžený detský sveter s kapucňou. Okrem toho, že je upletený z príjemnej zmesi vlny a bavlny, malú parádnicu určite poteší ja čipka v prednej časti.

Malých aj veľkých huncútov zas vo vetre zahreje zateplený pletený sveter. V e-shope iDO nájdete aj jeho menší variant pre 6 mesačných drobčekov. Jeho vnútorná strana je potiahnutá mäkkou vlnou a predĺžený strih zaručí maximálne pohodlie.

Do lepšieho počasia je určený krátky úpletový sveter s osobitným golierikom, ktorý poslúži aj ako šál. Zapínanie svetríka je na chrbátiku a predný diel zdobia drobné kamienky. K dispozícii je v ľadovej modrej vo veľkostiach pre štyri a päťročné škôlkarky.