Slnečné lúče vás pošteklia na tvári a premýšľate, že aspoň na chvíľu vykuknete von. A vtedy sa to stane. Zrazu si všimnete, že okná by potrebovali vidieť handru. Naposledy čo ju videli, ostali po nej už len šmuhy. Miesto prechádzky by ste mali vypucovať celý dom. Ale počkajte chvíľu.

Nepotrebujete vymeniť okná, aby sa opäť leskli. Ak chcete, aby vaše okná boli dokonale čisté a bez šmúh, prvá zásada znie: nikdy ich neumývajte, keď práve svieti slnko. Voda na okne vtedy rýchlejšie zasychá a preto ostávajú šmuhy. Takže spokojne sa vyberte na prechádzku, umývanie okien chvíľu počká kým slniečko zájde.

A poradíme vám aj ďalšie triky, ako umyjete okná rýchlo, efektívne a bez šmúh. Teda v prípade, že sa nechystáte zavolať si radšej profesionálov, ktorí by vám okná vyčistili. Ale určite to zvládnete aj sami.

Poďme teda na vec.

Kvapky od dažďa, prach, šmuhy a akoby to nestačilo, okno celé zachytané od odtlačkov prstov vašich detí. Ach jaj. V prvom rade je potrebné odstrániť tieto nečistoty a mastnotu. Na pomoc si vezmite handru a vodu s čistiacim prostriedkom, a dokonale okno vyumývajte.

Možno teraz by ste sa radi pustili do leštenia, ale ešte predtým použite jeden trik. Do čistej vody pridajte trochu octu a s čistou handrou umyte okná ešte raz. Prečo?

Ocot je skutočne univerzálny čistič. Odstráni dodatočné mastnoty a čo je podstatné – pri oknách zabezpečí lesk ako z reklamy! A taký chce mať predsa každý.

A teraz nasleduje samotné leštenie, na ktorom závisí výsledný efekt. Ak ste doteraz používali handru, skúste to inak. Vytiahnite staré noviny, nie však s lesklým papierom, ale použite klasický mäkký papier. Pre dokonalé vyleštenie sú ideálne, pretože rýchlo sajú vodu. Ak máte doma drevené eurookná, buďte opatrní pri rámoch, aby sa do nich nedostala farba z papiera. Pri kvalitných plastových oknách, farbu ľahko zmyjete handrou.

Hotovo. Vidíte ako sa lesknú? Ako žiaria čistotou? Úžasné, zvládli ste to dokonale. A my sme radi, že sme k tomu prispeli našimi drobnými radami.