Vrece na odpad je vrece na odpad. Alebo že by nie?

Dobré vrece je jedným z najlepších spoločníkov každej upratovačky či upratovača. Jednou vecou je, že sa do neho zmestí množstvo odpadu, a napríklad vynášanie smetí z kancelárie je tak v spojení s vozíkom oveľa rýchlejšie. Pevné vrecia na 120 litrov však zabezpečia aj bezpečné prenášanie odpadu, sú pevné, takže sa neroztrhnú.

Pri výbere vriec na odpad zvážte najmä, aký odpad do vriec pôjde. Klasické vrecia na smeti si urobia svoju službu dobre, ak v nich však budete prenášať ťažší odpad, môžete sa rovno pripraviť na nové zametanie. Na druhú stranu, ťažké hrubé vrecia na priemyselný odpad môžu byť úplne zbytočným nákladom, ktorý sa v priebehu rokov nahromadí.

Vrecia delíme na niekoľko základných kategórií: sáčky do koša, sáčky na smeti, vrecia na odpad a pevné vrecia. Každý druh má vlastné výhody, a dôvody, prečo sa hodí na daný účel.

Keďže sa už odpad všade triedi, rozlišujeme podľa farieb čo kam patrí:

Sáčky do koša 35 litrov sú ideálne do kancelárskych koľov. Sú vhodné do malých príručných košov, a odnesú primerané množstvo ľahkého odpadu. Neodporúčame do nich vkladať ostré a ťažké predmety, pretože silná záťaž na jednom mieste môže sáčok poškodiť.

Sáčky na smeti sú o niečo pevnejšou, no stále ľahkou alternatívou sáčkov do koša. Hodia sa pre upratovačky či do kuchýň, a ich hlavnou výhodou je uzatvárateľnosť, vďaka čomu sa bezpečne vynášajú. Zaťahovacie vrecia pri dobrom uzavretí redukujú zápach pri kontajneroch prevádzky.

Biele sáčky do koša 70 litrov sa používajú najčastejšie v priestoroch WC, odhadzujú sa do nich použité papierové utierky.

Veľké vrecia využijete vo veľkých smetných košoch, či pri separovaní odpadu. Zvládnu aj väčšiu záťaž, a vďaka pevným stenám sa hodia aj na vyhadzovanie odpadu po vysávaní či čistení dielne, ktorý môže obsahovať aj ostré hrany.

A na záver, najpevnejšie vrecia sú určené pre veľké záťaže a ostré hrany. Hrubé steny odolajú aj silnému tlaku a kovový či sklenený odpad zvládnu ľavou zadnou.

Autor článku: ADLERR, s.r.o.
© 2021. Všetky práva vyhradené. Obsah z tejto stránky je zakázané kopírovať.