Detektory kovov Garrett a Bounty Hunter vám otvárajú celý nový vzrušujúci svet. Môžete zapojiť tiež svoju rodinu alebo i priateľov pri outdoorových aktivitách a zábavným spôsobom hľadať zabudnuté poklady. Pritom sa jedná o jeden z mála koníčkov, ktoré sa tiež vyplatia. Takže ako vybrať ten správny detektor?

Najlepšie detektory kovov sú tie, ktoré úplne vyhovujú vašim potrebám. V závislosti na tom, kde žijete a aký je váš rozpočet si môžete vybrať z celej rady zaujímavých modelov.

Čo chcete nájsť?

Definujte si čo budete hľadať – mince, prstene, šperky, zlato, pamiatky, alebo artefakty?

Zlato a šperky

Množstvo dnešných detektorov kovov sa vyrába ako viac účelové. Môžete s nimi hľadať všetko od mincí, prsteňov i šperkov až po zlato. Dostupné sú v rôznych cenových kategóriách a môžete ich použiť pre hľadanie skoro všetkého. Ľahko sa používajú a sú cenovo veľmi dostupné.

Pokiaľ hľadáte niečo kvalitnejšie a hlavne detektor kovu, ktorý dokáže eliminovať prípadné odpadky alebo nechcené nálezy, kúpte radšej niečo kvalitnejšie, možno drahšie, vyplatí sa vám to. Tieto detektory majú už niektoré zaujímavé automatické funkcie, ľahko sa naladia a dobre sa ovládajú napr. Garrett Euro Ace.

Ak hľadáte zlato /zlaté nugety/, budete potrebovať detektor, ktorý pracuje na vyššej frekvencii s menšími cievkami, ktorý je citlivejší práve na zlato. Klasické detektory kovov môžu s tým mať problémy. Celosvetovo obľúbený je napr. typ: Garrett AT Pro a AT Gold.

Kde budete detektor používať?

Zvážte, kde budete väčšinou hľadať? Pôjde väčšinou o vaše okolie – parky, ihriská, staré dvory? Potom je univerzálny detektor to pravé pre vás. Pokiaľ žijete v blízkosti riek či jazier a chcete loviť pri okraji vody stratené prstene alebo iné šperky, vyberte si špeciálny vodotesný detektor kovov.

Koľko máte skúseností?

I keď ste začiatočník, nemáte sa čoho báť. Moderné detektory kovov sú vyrobené tak, aby stačilo zapnúť tlačidlo štart, prípadne nastaviť čo chcete hľadať a môžete vyraziť na lov. K ďalším funkciám, ktoré detektor ponúka, sa môžete dostať postupne, ako budete získavať skúsenosti.

Koľko chcete minúť?

Hľadanie pomocou detektora kovov je koníček, ktorý sa vyplatí. Zároveň sa pri ňom budete dobre baviť a pravdepodobne budete motivovať i svojich priateľov, ak uvidia vaše úlovky. Naša rada je jednoduchá – kúpte ten najlepší detektor kovov, ktorý si môžete dovoliť!

Čím lepší detektor, tým bude citlivejší a bude prenikať do väčšej hĺbky. Všeobecne platí, že drahší detektor kovov má viac funkcií, takže ho môžete presnejšie vyladiť na to, čo hľadáte.

Nezabudnite na to, že prípadná hodnota cenností ktoré nájdete, sa rýchlo zráta. Takže pokiaľ nájdete napr. zlatý šperk, máte detektor v podstate zaplatený.

Vyberte si značkový detektor kovov u špecializovaného predajcu – http://garrettdetectors.sk/ a máte istotu kvality i záručného a pozáručného servisu!