Chcete pracovať ako opatrovateľka ale neviete ako začať? Rozmýšľate, či osloviť agentúru alebo vycestovať na vlastnú päsť? Rozhodne by ste mali vedieť, že práca opatrovateľky je náročné povolanie po fyzickej i psychickej stránke. Je preto dôležité, aby ste po svojom boku mali skúseného a spoľahlivého partnera, na ktorého sa budete môcť kedykoľvek obrátiť.

 

Nechajte si násť vhodnú pozíciu

Ak sa rozhodnete vycestovať na vlastnú päsť, môže sa ľahko stať, že sa dostanete do nesprávnej rodiny. V tomto smere môže kvalitná a seriózna agentúra sprostredkúvajúca prácu opatrovateľkám veľmi pomôcť. Na základe Vašich jazykových znalostí, pracovných skúseností a ďalších informácií získaných pri telefonickom alebo osobnom pohovore Vám agentúra dokáže nájsť čo najvhodnejšiu rodinu. Navyše agentúra má o danej pracovnej pozícii podstatne viac informácií, než by ste si dokázali zistiť samy.

 

Nepripravte sa o kvalifikovanú podporu v každej situácii

V každej práci je potrebné počítať aj s nepredvídateľnými situáciami. Seriózna agentúra je pre opatrovateľky k dispozícii počas celej doby vycestovania a je Vašou oporou v prípade komplikácií, ktorých riešenie by bolo bez pomoci kvalifikovaných odborníkov omnoho komplikovanejšie.

 

So živnosťou alebo na zmluvu?

Je pravdepodobné, že pre Vás bude vhodnejšia práca na zmluvu. Nepotrebujete teda živnosť čím Vám odpadnú starosti s jej vybavovaním, vedením účtovej agendy a prípadnými komplikáciami. Všetky odvody za Vás pohodlne odvedie agentúra a Vy dostanete odmenu v netto.

 

Neplaťte zbytočné sprostredkovateľské poplatky

Zvolte si agentúru, ktorá nevyberá sprostredkovateľské poplatky. Ale áno, nájdu sa aj také :)

 

Ako si vybrať správnu agentúru?

Pri výbere agentúry je dôležité staviť na bohaté skúsenosti či seriózny a profesionálny prístup. Jednou zo spoločností spĺňajúca tieto aspekty je aj SUNSET Blvd. s.r.o., ktorá sprostredkuje prácu pre opatrovateľky a opatrovateľov už od roku 2004. Spoločnosť prevádzkuje pobočky v troch regionálnych mestách (Bratislava, Žilina a Prešov) a všetky podstatné informácie nájdete na webovej stránke spoločnosti www.sunset24.eu ,telefónnom čisle 02/ 6829 999 či emailovej adrese info@sunset24.eu .