Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo bežný účet vôbec je a aké výhody ponúka? Ak nie, sme tu. Urobili sme to totiž za vás. Presne z tohto dôvodu sme sa rozhodli napísať tento článok a tak vás o tom informovať čo najviac.

Bežný účet, je vlastne obyčajný účet, ničím špeciálny účet (pokiaľ neponúka vybraná banka isté výhody). Presne tak ako si ho predstavujete, taký je. Slúži na ukladanie vašich peňazí, avšak nie na ich sporenie. Na to sú vytvorené špeciálne sporiace účty.

Bežný účet je založený na neustálom pohybe vašich peňazí. Prijímaní peňazí, vyberaní peňazí z bankomatov, platenie cez kreditné karty a pod. Jedným slovom „kolobeh“.

Isté banky ponúkajú s takýmto účtom aj isté výhody. Ako napríklad, že dostanete nejakú základnú čiastku peňazí, ak si vytvoríte u vybranej banke účet. No nedajte sa napáliť na úplne všetko, často to býva zradné. Vo všetkom je sitý háčik a v takýchto veciach často taktiež. Banka musí predsa nejako rásť a prosperovať. Nájsť nejaký spôsob ako sa jej tie peniaze vrátia. Tieto akcie sú avšak časovo obmedzené a z dňa na deň sa menia, preto vás žiaľ nepôžme odporučiť nijaké banky, ktoré takúto akciu majú. Majú ju jedného dňa predsa len všetky.

Bežný účet býva častokrát bez poplatkov. A tak za jeho zriadenie nemusíte nič platiť. Vytvoríte si ho, máte ho a už len s ním narábate. Dávajte si na to pozor. Niektoré účty predsa len vyžadujú za jeho zriadenie mesačné poplatky.

Ak sa neviete rozhodnúť pre banku, ktorá bude pre vás najvýhodnejšia, tak určite skúšte využiť stránky, ktoré sa špecializujú na porovnávanie rôznych slovenských bánk a ich ponúk. Takýchto stránok je na internete veľa a po väčšine dokonca máte na výber vybrať si pár možností, ako často používaš svoj účet a podobne, vďaka čomu vám bude nájdený banka a účet len a len pre vás ako na mieru.

Osobne si myslíme, že mať založený účet v banke je veľkou výhodou. Uľahčuje to prácu s peniazmi, ľahký prevod z účtu na účet a nemusíte sa o svoje peniaze pod vankúšom na posteli obávať. Sú uložené v banke a tak je rozhodne minimálna pravdepodobnosť, že o tieto peniaze budete ukrátený.