Nové projekty zamerané na získavanie kryptomien cez telefón alebo prostredníctvom webových stránok tzv. Faucetov. Tieto projekty ponúkajú zisk kryptomien zdarma, ale samozrejme máte možnosť aj investovať a časom znásobiť váš zisk. Aj keď je takýto spôsob zisku kryptomien zdarma, tak musíte obetovať minimálne trochu svojho času.

Mobilné aplikácie predstavujú najnovšie projekty, ktorých cieľom je vytvorenie novej generácie kryptomien. Tieto projekty sú ekologickejšie a vytvárajú oveľa menšiu uhlíkovú stopou ako súčasne kryptomeny a hlavne Bitcoin. Zároveň sa sústreďujú na lepšie zabezpečenie celého blockchainu a zabráneniu zneužitia kryptomien na pranie špinavých peňazí, terorizmu a pod., k čomu slúži hlavne funkcia KYC (know your customer-poznaj svojho zákazníka). Zisk týchto kryptomien väčšinou funguje na princípe 24h cloudovej ťažby (cloud mining). Táto ťažba nezaťažuje váš telefón ani batériu, pretože prebieha na vzdialenom serveri a je zdarma. Dôležité je iba aktivovanie ťažby každých 24 hodín. Dáta sú vyžadované iba na začiatku aktivácie. Po aktivácii môžete aplikáciu vypnúť a dáta sa viac nepoužívajú. Zisk kryptomien z týchto projektov teda vyžaduje iba trochu vášho času. Na tento spôsob ťažby nepotrebujete ani výkonný smartfón alebo zariadenie. Prebieha cez vzdialený server a preto je aj konečný vplyv na životné prostredie a elektrinu menší. Pri aktivácii alebo otvorení aplikácie dochádza k aktivácií jednotlivých uzlov a overovaní transakcií a fungovania celého systému. Práve za túto aktivitu ste potom odmeňovaní pomocou kryptomien daného projektu. Svoj zisk zároveň môžete znásobiť sledovaním reklám alebo investovaním. Pri vzniku nového projektu je vždy rýchlosť ťažby najvyššia a postupne klesá s pribúdajúcimi používateľmi. Pre úspech nových projektov a kryptomien je dôležité mať veľa aktívnych používateľov, ktorí sa podieľajú na úspechu celého projektu. Dôležitá je aj vytrvalosť, pretože od vzniku projektov až po konečnú fázu projektu a vstupu na burzu môže ubehnúť od 1 až do 3 rokov.

Webové stránky si obyčajne vyžadujú viac času a aktivity ako mobilné aplikácie. Tieto stránky fungujú ako faucety- to znamená, že môžete požiadať o malú čiastku kryptomeny za určitý čas. Zároveň však poskytujú rôzne bonusy a vernostné body, takže po čase sa zisk kryptomien relatívne zrýchli. Najdôležitejším bodom je vyplňovanie rôznych dotazníkov a štúdií, za ktoré získavate najväčšie odmeny.

Na zisk kryptomien, v tomto prípade, nepotrebujete v podstate žiadne veľké znalosti ohľadne kryptomien. Je dôležité pochopiť, že sa nejedná o rýchle zbohatnutie a hlavný zdroj príjmov. Nedá sa zaručiť ani úspech jednotlivých kryptomien a projektov. Úspech projektov, ako aj cenu kryptomien, ovplyvňuje veľa faktorov a navyše je tento trh veľmi volatilný. Ako získať kryptomeny a následne ich uložiť do vlastnej peňaženky plus typy ohľadne bezpečnosti a ďalšie informácie nájdete na stránkach cryptoprojects.eu