V posledných rokoch sledujeme výrazný trend toho, že študenti vysokých škôl a univerzít zostávajú po ukončení štúdia v Bratislave. A tiež sa sem sťahuje mnoho pracujúcich za lepšími možnosťami práce. A s tým súvisí okrem iného aj to, že stúpa dopyt po bývaní.

A preto stúpa záujem o novostavby v Karlovej Vsi a všeobecne o nové byty v Bratislave. A tam, kde stúpa záujem a dopyt, tak stúpa aj cena bytov.

Kde nájdeme nové byty v Bratislave s dobrou cenou a dobrou lokalitou?

Všeobecne sa hovorí, že treba hľadať perspektívnu lokalitu a kvalitné byty. Aj keď sú nové byty drahšie, zvyčajne ide o kvalitnejšie bývanie s perspektívou nárastu hodnoty. Byty Karlova Ves, Dúbravka alebo Rača majú relatívne dobrú polohu k centru mesta, ale zároveň majú aj primerane dobré ceny. A tiež sa dá predpokladať nárast ich hodnoty, lebo väčšinou sú práve na tých miestach, ktoré sa budú čoskoro výraznejšie rozvíjať.

Kvalitné byty v perspektívnych lokalitách sa hľadajú pomerne ťažko. Vo väčšine prípadoch kvalita bytu závisí od výstavby a developera, ktorý zastrešuje danú výstavbu. Novostavby v Karlovej Vsi, Dúbravke a Rači môžu byť výrazne rozdielne – to, kde môžeme nájsť spojitosť v kvalite nových bytov v Bratislave, v rôznych lokalitách, je vyberať podľa developera.

Záujemci o bývanie si všímajú rôzne fóra, prehľady a podľa toho pristupujú k výberu bytu. Predaj bytov Bratislava prebieha najčastejšie cez realitné kancelárie alebo priamo cez developerov.

Ktorý developer ponúka predaj bytov napriamo?

Kúpa bytu je náročný proces, ktorý zvyčajne trvá niekoľko mesiacov. Treba komunikovať s bankou, finančným poradcom a predajcom bytu. A tam môže vystupovať pôvodný majiteľ, právnik, realitná kancelária a podobne. V niektorých prípadoch sa dá nový byt v Bratislave kúpiť priamo od developera, ktorý zastrešuje výstavbu daného bytu.

Napríklad developer YIT ponúka v Bratislave nové byty na predaj, napriamo. A to má viacero výhod pre kupujúceho.

Výhodou pre kupujúceho je napríklad to, že neplatí poplatky za realitných maklérov a ako kupujúci nemusí riešiť všetky papiere. A tiež všetko, čo je spojené s bývaním, sa dá dohodnúť a vybaviť na jednom mieste. Záujemci o nové byty v Bratislave tak dostávajú kompletný servis pod jednou strechou– či sa jedná o novostavby v Karlovej Vsi, novostavby v Rači alebo v ďalších častiach.

Developer YIT má pre svojich klientov pri predaji bytov v Bratislave viacero výhod – ide o balík služieb s názvom YIT Plus. Ide o komplexný balíček výhod pre záujemcov o bývanie v YIT nových bytoch, ale aj pre tých, ktorí už bývajú v YIT nových bytoch v Bratislave.

YIT odborníci vedia dobre poradiť napríklad pri výbere sťahovacej služby. YIT má dohodnuté s vybranými partnermi špeciálne ceny. YIT poskytuje aj nadštandardné zabezpečenie bytu, služby bytového architekta a odporúča vybraných partnerov pre bytové zariadenie.

Dá sa teda povedať, že YIT novostavby v Karlovej Vsi, Dúbravke a Rači ponúkajú kvalitné bývanie najmä vďaka kvalitnej práci YIT developera. A preto sú tieto nové byty v Bratislave ideálnym bývaním aj pre tých, ktorí chcú zažiť fínsky štandard bývania na Slovensku.