Krátke zbrane s tými najlepšími vlastnosťami? U nás nájdete spoľahlivé a presné zbrane nenáročné na strelivo a s dlhou životnosťou. Spoločnosť LVL Armory ponúka predaj krátkych zbraní spoločností STI International, Nighthawk Custom a Sphinx, ktorých je táto spoločnosť výhradným zástupcom pre Slovenskú republiku.

Výroba moderných verzií Coltu 1911, ktorý je nesmrteľnou geniálnou konštrukciou Johna Mosesa Browninga, je hlavným zameraním spoločnosti STI International. Tento legendárny model je v súčasnosti širokou skupinou modelov líšiacich sa dĺžkou hlavní, záverov, kapacitou zásobníka, typom doplnkov, či povrchových úprav. Modely sú určené pre defenzívne sebaobranné účely, ale aj na služobné použitie, či športové disciplíny. Vo všetkých prípadoch však ide o vysokokvalitné klony pôvodnej 1911-ky s legendárnou presnosťou, spoľahlivosťou a dlhou životnosťou.

Spoločnosť Nighthawk Custom tiež patrí k výrobcom variant legendárneho Coltu 1911. Pištole Nighthawk Custom sú vyrábané na základe požiadaviek zákazníka, ktorý má možnosť si nadefinovať jedinečné tuningové prvky svojej želanej zbrane. Povrch zbrane je vždy hladký, bez nerovností a dokonale opracovaný, čo redukuje trenie a odpor. To má za následok lepšiu presnosť a predĺženú životnosť hlavne. Rotácia projektilu pri „prerezávaní sa“ k ústiu hlavne je pravidelnejšia, čo zvyšuje stabilitu počas letu a presnosť predovšetkým pri streľbe na väčšie vzdialenosti.

Sphinx 2000 a Sphinx 3000 sú modely pištolí od spoločnosti Sphinx, ktoré sú pomerne častou súčasťou výzbroje príslušnikov policajných zborov v rôznych krajinách. Tieto krátke zbrane tvoria výzbroje polície Austrálie, Belgicka, Nórska, Švajčiarska a Venezuely a špeciálnych jednotkiek Dánska, Nórska, Singapuru a Air Force Royal Malaysian. Vynikajúca presnosť, spoľahlivosť blížiaca sa absolútnym hodnotám, spolu s 1911-kami asi najlepšia ovládateľnosť počas streľby, povrchová úprava alebo opracovanie sú atribúty, kvôli ktorým si Sphinxy volia zákazníci vyžadujúci najvyššiu kvalitu.