Na území Slovenska začala za posledné roky pôsobiť nová, stále početnejšia generácia flamencových umelcov, ktorí dosiahli významné umelecké prieniky v medzinárodných aj lokálnych flamencových aktivitách.

Flamencová tanečná škola v Bratislave, ako najnovší počin známeho autorského kolektívu Remedios o.z., nie je v tomto zmysle výnimkou. Takých tu už bolo, poviete si. Áno aj nie. Čím sa táto škola líši od ostatných jej podobných je fakt, že im ani trochu nie je podobná .´Vo  Flamenco Dance School staviame na hodnotách inklúzie a bezbariérovosti. Víziou projektu je podporovať autentickosť, hravosť a prirodzenosť človeka vo flamencovom, či inom tanci, na všetkých jeho rytmicko-pohybových úrovniach. Vydáte sa s nami na cestu do magického sveta andalúzskeho folklóru a jeho moderných štylizácií, v ktorom počas kurzov podaktorí dokonca dosiahnete ´duende´ (stav očarenia a tranzu flamencového umelca v akcii). Ukázať sa divákom takto intímne a zvnútra, cez autentické prežívanie na pozadí technickej vyspelosti trvá roky tréningu a nalaďovania sa na tú správnu vlnu. No začať niekde treba :)´

Edukatívna a osvetová činnosť lektorov  vychádza zo skúseností na poli hudobno-tanečnej výchovnej práce, či už s deťmi alebo dospelými. Okrem edukačného ponúkajú aj zábavný rozmer, kedy je účastník sprievodným slovom oboznámený s vtipnými faktami z dejín flamenca, a zo života jeho legiend. Dlhoroční aktívni umelci na svojich kurzoch ponúkajú na výber z viacerých tanečných, rytmických, či jazykových kombinácií. Ich hodiny (v skupine aj individuálne) sú pre všetkých, čo veria vo vlastné pohybové schopnosti. Pre pracujúcich, podnikateľov, dôchodcov, tanečníkov, básnikov aj milovníkov. Hodiny vás dostanú došpecifického tvorivého nastavenia. V rytme klusu španielskeho plnokrvníka, s neočakávanou plasticitou, hrdo a s ľahkosťou vytancujete  tajný,  doteraz  neobjavený  kúsok  svojej  duše.  Odhalíte  tajomstvo  flamencového interpretačného  mystéria, intuitívnosť perkusívneho pulzu, elektrizujúci humor telesnej izolácie, jednoduchosť cudzojazyčnej, verbálnej aj neverbálnej komunikácie, či radostnú prirodzenosť hlbokého rituálneho dýchania.´Nechajte sa viesť a vychutnajte si tento nevšedný zážitok s vášňou.

Okrem nej prinášame aj iné benefity:   fotodokumentácia, video nahrávka, platíte len za hodinu, ktorú absolvujete, pri objednávke a zaplatení plného kurzu (v rozsahu min. 8 súkromných hodín) obdržíte zľavu v podobe ďalších 2 hodín navyše zdarma, kúpené hodiny je možné venovať ako darček, zlepšenie tanečných schopností, voľný vstup na koncert kapely Ponte Pardo, a proste zábava.´ Po absolvovaní budete mať príležitosť vystúpenia s vlastným prejavom priamo na koncerte skupiny Ponte Pardo.