Thajské masáže TAWAN v Bratislave (logo TAWAN)

Michal Votruba, prevádzkový riaditeľ

Na jar roku 2018 oslávila sieť thajských masážních centier TAWAN 12 rokov na českom trhu. Už od roku 2016 sme sa pohrávali s myšlienkou otvoriť novú pobočku na Slovensku. Po dvoch rokoch je tento sen skutočnosťou a možeme čitateľom predstaviť novú zahraničnú prevádzku v centre Bratislavy.

Čo je to thajská masáž? 

Thajská masáž (Nuat phaen boran) je metodika práce s telom, spojujúca prvky akupresúry a jógy. Pre veľké množstvo preťahovacích manévrov sa často používajú popisy ako „aplikovaná hatha jóga“ či reklamný názov „jóga pre lenivých“. Termín, popisujúci umenie thajskej masáže obraznou formou, je „jógová masáž“.

Napriek intenzite a práci s hlbokými štruktúrami nie je tradičná masáž vyčerpávajúca pre maséra ani pre masírovaného. Ak vidíte dobrého maséra pri práci, možete mať pocit, že tradičná masáž je vlastne meditáciou. Obrovské sústredenie, tušená, neviditeľná sila, dokonalé zladenie pohybov – to je Nuat Boran (slovensky„starobylá masáž“).

 

Salóny TAWAN

Tawan znamená po thajsky slnko, žiarivé slnko, kterého lúče dokážu pohladiť aj tiene na duši. Aj v našich salónoch chceme, aby zákazník pocítil životodárne teplo, prívetivú atmosféru a voňu ďalekého orientu.

 

Prenášame do srdca Európy tradíciu a umenie ďalekého Thajska, zeme, ktorá sa stala kolískou masáží. Preslávená thajská prívetivosť, vôňa orchideí a santalového dreva umocní pocit orientu.

Nežná starostlivosť, ktorú dostává telo klienta vďaka harmonickému ľudskému dotyku, povznáša dušu a prebúdza všetky zmysly. Pocítíte sílu a harmonii lidského dotyku

Salony TAWAN sú miestom, ktoré je útekom a zároveň oázou, miesto plné slnečného svitu, ktorý nepáli. Je to orient prenesený tisíce kilometrov v celej svojej harmónii do stredu Eúrópy a môžu ju spoznať obyvatelia Českej republiky a dnes už aj Slovenska, bez toho, aby museli cestovať tisíce kilometrov.

Masérky

 

V salónoch thajských masáží TAWAN sú zamestnané rodené Thajky. Každá má minimálne 6 rokov skúseností z mnohých luxusných salónov a spa nielen v Thajsku, ale po celom svete. Samozrejmosťou je ich certifikácia z chrámových škôl v Bangkoku a Chiang Mai, ale to najdôležitejšie je ako pristupujú ku každému klientovi, ako vkládajú srdce a poznatky do svojich rúk a predávajú ich ďalej…

Ponuka

V ponuke masážneho salónu TAWAN Bratislava sú klasické thajské masáže, relaxačná olejová masáž, špeciálna detoxikačná a zoštíhľujúce ošetrenie s peelingom a zábalom, romantické masáže s pravou čokoládou alebo medom, uvolňujúca masáž chrbta a krku pre všetkých z nás, ktorí trpia častým sedením v aute a v práci za počítačom, neskutočná relaxačná masáž hlavy a samozrejme nechýba reflexná masáž nôh, pravdepodobne masáž s najdlhšou históriou…

 

Reflexná masáž nôh

Presný dátum vzniku masáže chodidla je dnes ťažké v histórii vystopovať. Zachovanou informáciou sú však nástenné maľby v hrobke staroegyptského lekára Ankhmahara, ktoré sa datujú do roku 2300 p.n.l.. Už vtedy sa podľa maľby prevádzali masáže reflexných zón na rukách aj na nohách.

 

Ľudské chodidlá zobrazujú zdravotný stav celého tela. Čo sú to reflexné zóny?

 

V našom tele sú niektoré oblasti kože v spojení s určitou vnútornou partiou v tele. Hovoríme im reflexné zóny, a to preto, že reagujú veľmi citlivo na sebemenšie zmeny na orgánoch, s ktorými sú  v spojení. Chodidlá nie sú jedinou reflexnou zónou v našom tele, patria medzi nich aj ruky, oči, uši, kľúčna kosť alebo predlaktie, ale práve chodidlá poskytujú najväčšiu mieru týchto reflexných prepojení. Preto slúžia ako skvelý diagnostický nástroj a zároveň je možné masážou týchto zón obnovovať životný tok energie v našom tele.

 

Telo ako prepojený celok

 

Tradiční orientálni lekári si predstavovali, že životná energia prúdi v tele v akýchsi kanálkoch. Dnes ich označujeme ako akupunktúrne dráhy alebo meridiány, pretože podĺžny priebeh týchto dráh ľudským telom pripomína priebeh meridiánov (poludníkov) na glóbe. Meridiány sú medzi sebou prepojené a vzájomne sa ovplyvňujú. To vyplýva z toho, že východná medicína pojíma telo ako nedielny celok. V zdravom tele je tok energie vo všetkých meridiánoch plynulý a vyrovnaný, pokiaľ je ale telo oslabené chorobou alebo stresom, prestáva energia prúdiť hladko a rovnomerne.

 

Návrat životnej energie

 

Na každom meridiáne ležia dôležité body, pôsobením na nich terapeutka ovplyvňuje nielen jeho bezprostredne okolie, ale celú jeho dráhu. Efekt masáže krku bude pri bolestiach hlavy len čiastočný a krátkodobý, pretože neberie do úvahy celý systém vzájomne prepojených dráh, zatiaľ čo pôsobením na určitý bod na nohe môžeme liečiť ten istý problém omnoho efektívnejšie. Tlakom na reflexné body na meridiánoch sa totiž zároveň vyrovnávajú výkyvy v obehu životnej energie a upevňuje sa tým celkové zdravie.

 

Ako je postarané o klienta?

 

Zážitok z thajskej masáže v TAWAN Bratislava začína rezerváciou. Neváhajte si nechať doporučiť vhodnú masáž. Pokiaľ ste v živote aktívni, športujete, nemáte zdravotné komplikácie a cítite sa fyzicky celkovo dobre, neváhajte si vybrať tradičnú masáž s názvom CLASSIC THAI. Chcete si pri masáži odpočinúť a načerpať okrem fyzických síl tiež sebavedomie, ocitnúť sa stredom všetkého diania, vyberte si relaxačnú AROMA OIL. Ak máte preťažený chrbát, vyberajte napríklad z BACK alebo OFFICE THERAPY. Pri návšteve u nás neváhajte svoje priania a dotazy diskutovať s recepciou, ktorá vhodnú úpravu masáže prediskutuje s vašou masérkou, aby zvolila tú najvhodnejšiu. Pre klientov je samozrejme k dispozícii župan, jednorázové spodné prádlo, papuče, odličovacia súprava, ručníky, hrebene a vysúšače vlasov skrátka všetko, čo by ste iba mohli trochu potrebovať.

 

Sme vám vďační za každú vašu reakciu a Masérky sú vďačné za každú reakciu pri masáži a sú pripravené upraviť intenzitu masáže jednoduchými heslami:

SOFT – žiadate ľahkú masáž
STRONG – žiadate tvrdšiu / intenzívnejšiu masáž

 

Na čo myslieť pred masážou?

Vhodné je absolvovať masáž s minimálne hodinovým odstupom od poslednej konzumácie jedla. A pri pochybnostiach o možnej zdravotnej indispozícii je možné konzultovať s ochotnými a diskrétnymi recepčnými. A určite by ste mali myslieť na to, že masáž vám môže veľmi pomôcť, ale dajte jej čas, neponáhľajte sa do salónu a určite neutekajte po absolvovanej masáži, doprajte si čas, vychutnajte si čaj, ktorý je pre vás pripravený zdarma a nechajte masáž s dobíjajúcou sa energiou takzvane doznieť.

 

Parkovanie

 

Prevádzka sa nachádza v krásnom centre Bratislavy, preto je tu parkovanie obtiažnejšie a tak odporúčame väčšiu časovú rezervu tak, aby bolo možné stihnúť začiatok masáže na presne objednanú hodinu.

 

Masáž mesiaca

 

Každý mesiac ponúka TAWAN Bratislava tzv. „masáž mesiaca“. Špeciálna ponuka platí na masáže a darčekové poukazy. Cenu masáže nie je možné kombinovať s ďalšími zľavami alebo kredity. Platba len v hotovosti alebo platobnou kartou.

Mimoriadna ponuka

Aktuálnou mimoriadnou ponukou v bratislavskom salóne je olej Ylang – Ylang. Ide o unikátny prírodný produkt aký na slovenskom trhu nenájdete. Úplne prírodný olej založený na zmesi 5 výborných cenných olejov (argan, makadam, jojoba, kokos a sladká mandľa) s obohatením o trstinový skvalan, ktorý zaisťuje hĺbkovú ozajstnú hydratáciu a malé množstvo CBD tzv. Kanabidiolu, ktorý má vynikajúce protizápalové a antidepresívne účinky. Jeho terajšie liečebné využitie nájdete napr. pri epilepsii, cukrovke, roztrúsenej skleróze i pri liečbe rakoviny. Cena len 12 EUR a vyrobili sme dokopy len 500ks.

Salon Tawan v Bratislave

Bratislavský salón ponúka celkovo 5 masážnych, zvukovo oddelených miestností, sprchu v každej masérni, masáže pre páry, štvorručnú masáž, konzultáciu výberu masáže i masážneho oleja vrátane darčekových poukazov a ďalšie ponuky, ktoré sú na webových stránkach tawan.sk

Ponuka na spoluprácu

Máte záujem ponúkať koncept Tawanu tiež vo vašich priestoroch hotelu, wellness centre alebo inak zaujímavej destinácii? Salóny TAWAN existujú na trhu už 12 rokov, sú najširšou sieťou v ČR a pravdepodobne každý milovník masáží túto značku minimálne pozná alebo už navštívil niektorý zo salónov.

Návrhy na spoluprácu zodpovedne posúdime, spoločne prediskutujeme a v prípade možného riešenia zahájime vzájomne výhodnú spoluprácu.