Ako pripraviť svoje okná na zimu?

Zimné obdobie so sebou prináša rôzne starosti a povinnosti ohľadom okien. Či už sú to plastové okná alebo klasické eurookná. Dážď, sneh, mrazy, to všetko negatívne vplýva na naše okná. Ako pripraviť svoje okná? Len tie kvalitné dokážu prežiť zimné obdobie.

Ak sa rozhodnete uskutočniť výmenu okien pred zimou, dobre sa rozhodnite aké okná si vyberiete. Nekvalitné Vám môžu totiž spraviť obrovské škody. Kvalitné okná šetria náklady na kúrenie, keďže poskytujú kvalitnú izoláciu.

Pred začatím zimy by ste ako prvé mali svoje okná poriadne umyť. Je to dôležitý prvý krok. Prach, ktorý sa nahromadí na ráme okna totiž vytvára skvelé prostredie pre mikroorganizmy, ktoré ničia ochrannú fóliu okien. Pri umývaní si musíme dať pozor aj pri výbere čistiaceho prostriedku. Ak používame plastové okná, nemali by sme na umývanie používať prípravok so silnými chemickými substanciami. Tie totiž môžu poškodiť okná, hlavne ich tesnenie.

Tesnenie
Určite si pred zimou skontrolujte tesnenie okna (obzvlášť v dolnej časti rámu). O tesnenia sa priebežne starajte. Používať môžete napríklad silikónový olej.